12-szeres Magyar Kupa-győztes

1962, 1963, 1964, 1965, 1966, 1967, 1968, 1974, 1975, 1984, 1986, 1987

EZÜSTESŐ HÉTVÉGÉN – AZ ORSZÁG MÁSODIK LEGJOBB CSAPATA LETTÜNK U15 ÉS U12 KOROSZTÁLYBAN

Image

A hétvégén megkezdődtek a korosztályos országos bajnokságaink. Péntektől-vasárnapig ay U15-ösök Békéscsabán, míg szombaton az U12-esek hazai pályán léptek pályára. Legnagyobb örömünkre mindkét bajnokságban döntőbe jutottunk, így éremnek örülhettünk.

U15

A pénteki csoportmérkőzéseket magabiztosan megnyerte a hazai alakulatok ellen. A B csoport győztesként így bejutott a legjobb négy csapat közé, ahol az elődöntőben a Nyíregyáza következett. A Nagy Julianna vezette U15-ös lányaink egy kicsit megizzadtak, a stabil első szett után a második kicsúszott a kezünkből, de a harmadik és negyedik szettben ismét magabiztos játékot mutattunk, amivel bejutottunk a az Országos Döntőbe, ahol ay egész évben veretlen, sőt szetteket is alig veszítő VASAS várt ránk. A Dávid és Góliát harcaként titulált döntőben alaposan megleptük a piros-kékeket, hiszen az első játszma végén még vezettünk is, azonban egy-két kisebb hiba miatt ellenfelünk nyerte a játszmát, 23-25. A második szett teljesen az első tükörképe volt: izgalmas labdamenetek, hatalmas fordítások, és ismét rosszkor jövő hibák a játékunkban, 23-25. A harmadik játszmát egy hangos lelkesítés előzte meg, hiszen most kellett ezer fokra feltüzelni a gyerekeket. 6-6 állásig nagyon jól ment, ahogyan az előző szettekben, azonban sajnos elfáradtunk, és a Vasas ha nehezen is de érvényesítette a papírformát, behúzta a szettet, és ezzel az aranyérmet is.

Kotsits Attiláné U15-ös Országos Bajnokság Döntő, Békéscsaba, Röplabda Akadémia

Eredmények:
2024.május 24. péntek, B csoport
BRSE U15 KÉK – UTE U15 LILA 0-3 (18-25, 19-25, 25-27)
BRSE U15 FEHÉR – UTE U15 LILA 0-3 (15-25, 18-25, 19-25)

2024.május 25. szombat, elődöntő:
Nyíregyháza – UTE U15 LILA 1-3 (17-25, 25-21, 10-25, 14-25)

2024.május 26. vasárnap, 1 helyért:
VASAS SC U15 PIROS – UTE U15 LILA 3-0 (25-23, 25-23, 25-11)

——————————————————————————————————————————————————————————————————————————-

Játékoskeret: Szabados Emma, Horváth Norina, Ronyecz Renáta, Honti-Majoros Kármen, Bosch
Rebeka, Nagy Rebeka, Kling Dóra, Meltzner Olívia, Schmidt Anna, Kovács Petra, Kecskeméti
Lorina, Nagy Katalin, Vas Tamara, Szüle Anna, Kliment Anna, Czuk Bodza, Borsi Emília

Vezetőedző: Nagy Julianna
Másodedzők: Horváth-Ancsin Kitti és Czímer Attila
Erőnléti edző: Beszterczei Attila

FOTÓK:MAGYAR RÖPLABDA SZÖVETSÉG

A torna különdíjasaiA csapat legjobbja: Meltzner Olívia A torna különdíjasa: Szabados Emma (legjobb előkészítő)

U12

A hazai rendezésű országos döntőben a B csoportban kaptunk helyet. Már az első mérkőzés is komoly izgalmakat hozott, de sikerült legyőznünk a Békéscsaba Kék csapatát. A Nagybajom ellen folytatódott a program, ahol nagy csatában ugyan, de alulmaradtunk a somogyi csapattal szemben, így a csoport második helyével a keresztjátékba kényszerültünk, ahol a BRSE másik Fehér csapatával mérkőztünk meg a elődöntős helyért. A sorozatos csúszásoknak köszönhetően már bőven benne voltunk a délutánban. Óriási küzdelemben sikerült legyőznünk őket, bekerültünk így az ország négy legjobb csapata közé, amit álmunkban sem gondoltunk, de az álom itt még nem is ért véget. A csapat nagyjából húsz perc pihenő után már az elődöntőt játszotta, ahol papíron a legerősebb ellenfélel, az alap- és középszakasz győztes Szombathellyel kellett megküzdenünk. Már 1:0 -ra vezetett az ellenfél, de a lányok nem adták fel. Óriásit küzdve magukért és egymásért behúzták lányaink a második szettet, és kiegyenlítettek. A döntő játszma heroikus küzdelmet hozott, az utolsó 26. pont a miénk lett, amivel bejutottunk a döntőbe. MIntegy három órás csúszásnál tartottunk, a döntő este 8 körül kezdődött csak el. Visszavágó a Nagybajom ellen. Az első szett nem úgy sikerült ahogy szerettük volna, de a második szettben már mi irányítottunk, ám ez kevés volt a győyelemhez. A Nagybajom lett a bajnok, de bennünk is óriási öröm és büszkeség van, hiszen az ország második legjobb csapata lettünk, egy ezüstérem boldog tuajndonosai lettek a lányok.