12-szeres Magyar Kupa-győztes

1962, 1963, 1964, 1965, 1966, 1967, 1968, 1974, 1975, 1984, 1986, 1987

GYŐZELEM A BALATON PARTON IS

Image

A 5-8. helyért folyó párharc második mérkőzésére szerdán került sor Balatonfüreden. A hazai mérkőzéshez hasonlóan tegnap este is sikerült 3-0-ás győzelmet aratnunk a Szent Benedek RA ellen, így szombaton hazai pályán lezárhatjuk a három győzelmig tartó párharcot.

A hazai mérkőzéshez képest, egy helyen változtatnunk kellett, bolgár ütőjátékosunk helyett Ellen Amaral tért vissza a kezdőbe hosszú sérüléséből, Yensei Kindelanra továbbra sem számíthattunk, és Manninger Luca betegség miatt sem tarthatott a csapattal, így elég tartalékos csapattal vágtunk neki a mérkőzésnek.

Hazai ásszal indult a találkozó, de a dominanciánkat mintha átmentettük volna a szombati mérkőzésről, (4-8 majd 7-10 következett) A nyitásrontásainkkal (már háromnál jártunk ekkor) életben tartottuk a vendégeket, akik viszont támadásban rontottak kettőt. Egy jó sorozatban viszont minden elöl lévő ütőjük betalált, és 12-nél már egalizálták az eredményt. A szett közepe az egy pont itt, egy pont ott forgatókönyvet hozta, pontosabban az egy hazai pont, egy hazai rontott nyitást. Az asszisztensi szerepből nem is igen tudtunk kimozogni, 16-16-nál Castero pontja, és második kapott ászunk után, két pontos Benedek előny alakult ki, ami 22-20-ig meg is maradt. Szerencsére Amaral végre jól villant, két soron következő blokkunkkal pedig már újra mi vezettünk. Berkó Lili még kiegyenlített egy feladó támadással, de két hazai hiba után elcsíptük a szettet. (23-25)

A második szett is SZBRA ponttal indult, sőt mindjárt kettővel. Erre még válaszoltunk, de a hazaiak gyorsan megduplázták pontjaikat, két jó blokkal. (1-4) Innen viszont zsinórban négy hibával már át is adták nekünk a vezetést. Tapadtak ránk, de 10-6-nél már négyet számoltunk közte. Hazai időkérés után, mi is elkezdtünk hibázni, aminek köszönhetően 11-11-nél ellenfelünk egalizált, bár jól nyitottunk, még sem tudtuk jól levédekezni a magas labdás támadásaikat, így 15-14-ig még izgalmas volt az adok kapok. A „ritmusváltást” Ambrosio zsinórban három pontja hozta, amivel el is léptünk, majd húsz felett Whitney köszönt be négyszer, amire csak Perez tudott párszor válaszolni, így viszonylag simán behúztuk a második játékrészt is. (18-25)

Az est hagyomány miszerint az szett első pontja a hazaiaké nem tört meg, ezt követően viszont a szett folyamán már nem vezettek többet egyszer sem. Whitney ott folyatta ahol abbahagyta, és Dani Laura két okos pontja már a kétpontos vezetést jelentette. (4-2) Ezt a két néha három pontos előnyt szépen tartottuk 8-ig, két nyitás rontásunkkal, és egy blokkolt támadással viszont egy pontra olvadt előnyünk. (10-9) A fordulópontot Kilyénfalvi szerencsés pontja jelentette, amivel elkezdtünk növelni előnyünket. A szett derekára 13-10 állt a kijelzőn, sőt három füredi támadási hiba után már hatra növeltük az előnyt. (16-10) A magabiztos előnyünk tudatában játszottunk tovább, néha kicsit buta hibákat is vétettünk (fogadás, szerva és támadásban is) amivel magunkra is húztuk a feketéket. 20-18-as vezetésnél kellett is egy szusszanásnyi szünet Horváth András eligazítást tartott, ami hathatós volt, hiszen sorozatban három ponttal jeleztünk, nem szeretnénk negyedik szettet. (18-23) Kilyénfalvi újra villant blokkban, majd jött centertársa Amboriso aki pontot is tett szándékunkra. 20-25-re nyertük a harmadik szettet, s ezzel a mérkőzést is.

A párharc állása így 2-0. Folytatás szombaton, hazai pályán, ahol lehetőségünk lesz lezárni a továbbjutást. Hajrá Lányok, csak így tovább!

………………………………..…………………………………………………………………………………………………..……………………………..…………………