12-szeres Magyar Kupa-győztes

1962, 1963, 1964, 1965, 1966, 1967, 1968, 1974, 1975, 1984, 1986, 1987

AZ ELŐNY NÁLUNK

Image

Szombaton a Szent Benedek RA csapatát fogadtunk, az Extraliga alsó házában. A tét az volt, sikerül-e pályaelőnyünket kihasználni, és lépéselőnybe kerülni ellenfelünkkel szemben. Sajnos a békéscsabai párharcban Boskó Ági után Yensei Kindelant is elvesztettük, így mindketten csak a pályán kívüli szurkolással segíthették a csapatot.

Ellentmondást nem tűrve kezdtük meg a mérkőzést, Milanova blokkjával indult meg a pontgyártásunk, majd szép lassan mindenki feliratkozott a pontszerzők táblájára, amivel gyorsan 7-2-re el is húztunk. A Benedek időkéréssel próbálta megtörni lendületünk, de Dani Laura ásza és Ambrosio két centertámadása csak tovább növelte előnyünket. (10-2) A szett közepén se változott a tendencia, Milanova támadásaira ritkán kaptunk választ, ellenfelünk szinte csak nyitásrontásainkból csinált pontot, így 20-12-es megnyugtató előnnyel mentünk bele a végjátékba, ahol egy kicsit felengedtünk, de Ambrosio a purto ricoi Castero Cruz elleni blokkja a vezetést jelentette. (25-16)

A második szett már jóval kiélezetebb játékot mutatott, legalábbis a szett elején. Ellenfelünk hiba nélkül kezdett játszani, aminek meg is lett az eredménye, 2-5-tel aprócska előnyt kovácsoltak össze. Ám mielőtt tovább növelhették volna az előnyt, Ambrosio blokkpontjainak köszönhetően, gyorsan fordítottunk, a 8-5 már sokkal szebben mutatott a kijelzőn. A hat pontos sorozatunk jól meg is fogta az SZBRA-t nemigen tudtak közelebb jönni, mi pedig szépen állandósítottuk 2-3 pontos előnyünket. 11-10-nél aztán állva hagytuk őket, 19-10-ig meg sem álltunk a pontokkal. Wojcik ugyan még próbálta életben tartani a vendégek reményeit, de magabiztos előnyünket, a jól játszó Dani Laura pontjai csak tovább stabilizálták, a végjátékban, és első szettlabdánkat is gond nélkül értékesítettük. (25-14)

A harmadik szett eleje teljesen lemásolta az előzőt, a Benedek megint határozott pontokkal (Wojcik villant háromszor) aprócska előnyt harcolt ki, amit most viszont tovább tudott őrizni. A fordulást most 5-8-ról produkáltuk, három Milanova pont mellé egy Kilyénfalvi blokkot is felírhattunk, és máris 10-8-ra kerekítettük a szettállást. Varga Tomas egyből magához hívta ezért a csapatát, ám ez szinte semmit sem ért, derekasan tartottuk két-három pontos előnyünket. 17-16-nél egy pontra jöttek fel a Balaton-partiak, de erejükből több ma nem futotta, hibáikból sok pontot ajándékoztak ezek után, ha pedig lehetőségünk volt támadásra azt Milanova beütötte. (23-17) A csereként beálló Sziládi pontja a meccslabdát, Whitney kereszt ütése pedig a győzelmet jelentette. (25-18)

Nem erre számítottunk, hiszen a vártnál könnyebb győzelmet arattunk. Szerencsére a nyitásfogadásunk most jól működött, amiből gyors támadásokat vezethettünk, amit most magas hatékonysággal értékesítettünk is. Nagyon jól blokkoltunk, és végre kevés hibával játszottunk, nem úgy mint a vendégek. Dani Laura jól helyettesítette a sérült Kindelant, Milanova nagyon stabil játékot hozott, mind fogadásban mind támadásban, Ambrosio jó játéka, főleg blokkjai pedig önbizalmat adtak a csapatnak. A lányok akartak, küzdöttek, és nyertek. Az előny nálunk, folytatás szerdán Balatonfüreden, ahol várhatóan sokkal nehezebb dolgunk lesz….

………………………………………………………………………………………………..…………………………………………………………………………………………………..……………………………..…………………