12-szeres Magyar Kupa-győztes

1962, 1963, 1964, 1965, 1966, 1967, 1968, 1974, 1975, 1984, 1986, 1987

VERESÉG VEZÉRÁLDOZATTAL

Image

Vasárnap este ismételten Békéscsabán volt jelenésünk, az Extraliga negyeddöntőjének harmadik mérkőzését játszottuk. A Párharc állása 1-1 volt, így mindkét csapat számára fontos volt, ki tud lépéselőnybe kerülni, és a következő mérkőzésre úgy készülni hogy lezárhatja a továbbjutás kérdését.

Fotók: Imre György

Parázs mérkőzés volt tehát kilátásban, amit az első labdamenetek be is bizonyítottak, itt ma foggal körömmel fognak küzdeni a csapatok. A mérkőzés egy békéscsabai centertámadásból szerzett ponttal kezdődött, amire gyorsan válaszoltunk, de ahogy haladtunk a szett közepe felé, látható volt az előny mindig a hazai csapatnál volt, mi pedig csak az egyenlítésig jutottunk. Az első nagyobb különbséget 12-8-nál jegyezték a hazaiak, ahol időkéréssel rendeznünk is kellett a sorokat. 14-15-ig fel is tudtunk zárkózni, de ezután a Békéscsaba begyorsította a pontokat, és jó nyitásfogadásának köszönhetően 14-19-re ellépett. Rajtunk második időkérésünk sem segített, nem tudtuk tartani Stephanenkot, (9 pontig jutott a szettben) akinek vezérletével a hazaiak előnyüket hat pontra növelve megnyerték a szettet. (19-25)

A második szettben magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést, így most a BRSE futhatott az eredmény után. 4-4-nél feladót kellett cserélnünk, Boskó Ági váltotta a labdával fejen talált Morenot. Válogatott feladónk jól szállt be a mérkőzésbe, 10-7-re el is húztunk. 12-9-nél viszont megtorpantunk, pár hibánkat gyorsan kihasználták a hazaiak. Ami ezek után jött az egy rémálommal ért fel. Legnagyobb sajnálatunkra 12-12-nél Boskó is megsérült. Egy hálón lévő labdát próbált visszatolni az ellenfél térfelére de az ugrás után szerencsétlenül érkezett a bal lábára, ami súlyos térdsérülést szenvedett. Vezéráldozatottal járt a mérkőzés, a csapat elvesztette a csapatkapitányát, de a tartását szerencsére még nem. Tovább domináltuk a szettet, hiba nélkül játszottunk, Kindelan, Whitney és Ambrosio pedig mindent beütött. Hiába kovácsoltunk azonban pár pontos előnyt, a végletekig küzdő BRSE folyamatosan ott járt a nyomunkban. Érkezett a török feladó is a túloldalt, vele pedig megint megfordult a meccs képe. 20-17-ről képtelenek voltunk elmozdulni, 7 pontot kaptunk amire csak egyetlen választ tudtunk adni. 24-21-nél a BRSE így szettlabdához is jutott, majd a másodikat szettre is váltottak. (22-25)

A harmadik szettben a felpaprikázott lányaink ellenmondást nem tűrően röplabdáztak. Ágiért is küzdöttek….Pár perc elteltével már 10-3-ra vezettünk, de mindvégig tudtunk nem dőlhetünk hátra, tanulva a párharc korábbi szettjeiből. 14-8-nál is vezettünk hattal, sőt 16-11-nél is még öttel, de ,pst sem tudtunk megtartani azt, és megnyerni a szettet. Öt hibát vétettünk a szett derekán, a hazai csapat pedig beütötte azt amit be kellett, így előnyünk elillant, sőt hátrány lett ami egyre csak nőtt…. 20-23-nál kapcsoltunk, majd két mérkőzés labdát hárítva hírtelen nekünk lett szettlabdánk, a lehetőséggel sajnos viszont nem tudtunk élni, így a BRSE a párharc többi mérkőzéséhez hasonló arányban, 3-0-ra nyerte a mérkőzést. (26-28)

Nehéz de nem lehetetlen feladat vár ránk szerdán. A túlélésért kell játszanunk. Összeszedetten és koncentráltan egyszer már sikerült legyőzni a Békéscsabát, sőt a mai mérkőzésen is többször vezettünk a szettekben, így ha a végjátékokkal jól sáfárkodunk, akkor nem lehet gond. Ráadásul itthon játsszunk, így a múlt szerdai hangulat bennünket fog segíteni! A rájátszásban amúgy is minden megtörténhet. Szerdán újra harcba szállunk és megmutatjuk mit is tudunk valójában. Megyünk a fordításért, Boskó Ágiért is küzdve! Hajrá LILÁK!

Folytatás a párharc negyedik mérkőzésével jön, február 28. szerdán, 19:00 óra kezdettel, az UTE Csarnokban. Legyünk minél többen, és bíztassunk a lányokat, nagyon megérdemlik!

…………………………………………………………………………………………………..…………………………………………………………………………………………………..……………………………..…………………

2024.02.25. Békéscsaba, Városi Sportcsarnok

BÉKÉSCSABAI RSE – UTE 3-0 (25-19, 25-22, 28-26)
Pontszerzőink: Kindelan, Milanova, Whitney 12-12, Ambrosio, 6 Kilyénfalvi 4, Moreno 3, Boskó 1.