12-szeres Magyar Kupa-győztes

1962, 1963, 1964, 1965, 1966, 1967, 1968, 1974, 1975, 1984, 1986, 1987

ÚJRA NYÍLT A PÁRHARC

Image

Szerda este az Extraliga negyedöntőjének második mérkőzésén a BRSE gárdáját fogadtuk. A rég nem látott nagyszámú nézőközönség előtt nem lehetett más célunk mint kihasználnunk a pályaelőnyünket, és egalizálni az összetett állást…

A mérkőzés első pontját a BRSE szerezte, de három gyors támadásunkkal jeleztük, nem adjunk olcsón a bőrünket. Agresszív nyitásainkkal apró előnyt kovácsoltunk, de ellenfelünk kikényszerített helyzetből is megtalálta a megoldásokat, így egalizált. 15-15-ig felváltva este a pontok. Kindelan jó napot fogott ki, a túloldalon pedig a belga Strumilo termelte a pontokat. 16-16-nál két hibánkat azonnal büntette a Csaba. Az időkérés sem segített, és már 4-gyel mentek, s elérték az 20-at. Kapszkodtunk, kapaszkodtunk. Előbb Kilyénfalvi ásza (18-20) majd Milanova ütése jelentette a zárkózást (21-22) de jöttek a világoskék ütők és szettlabdáig meg sem álltak. A lányok viszont nem adták fel, és szívvel lélekkel küzdöttek, így óriási fordulattal mindkét szettlabdát sikerült hárítani, sőt az eredmény megfordítani!!! Nekünk pedig ezek után elég volt egy szettlabda, így Kilyénfalvi blokkjával elloptuk a szettet (26-24)

A túloldalon Glembóczki váltotta a nyitsáfogadásban nem de támadásban viszont jól játszó Strumilot. A második játékrész hasonlóan küzdelmes, fej-fej játékot hozott. Az első kétpontos előnyt 7-9-nél láthatott a közönség. Ellenfelünk jól blokkolt, a szélen nehezen tudtuk átütni az elénk húzott falakat,de center támadásinak Ambrosio révén jól sültek el. 11-10-nél az első idő megint a BRSE oldalán jött, majd a támadásban hatástalanított Glembóczki helyett visszatért a belga. Egy gyors Kindelan keresztütés után jöhetett a második időkérés is. (16-13) ám érdemben nem tudtak közeledni a Viharsarkiak. 20-16-nál most mi fordultunk rá négy pontos előnnyel a végjátékra, amit huszáros Moreno hajrával (két blokk, egy lebobás pont) valamint egy Milanova ejtéssel be is húztunk. (25-21)

A harmadik játékrészre ellenfelünk teljesen felforgatott állásba állt fel. Az irányítást az előző szettben már beálló Kotormánra bízta Tóth Gábor vezetőedző, míg a szélső ütő Paskova lett a feladó átló, így Strumilo és Glembóczki maradt szélső poszton, míg liberonak is Kertész jött be elsőnek, center poszton pedig Kump bizonyíthatott Bodnár helyett. A szett álomszerűen indult, 6-0-ás rohammal indultunk neki, és éreztük ezt a lehetőséget nem fogjuk kiengedni kezünkből. Jól nyitottunk, jól védekeztünk, és okosan használtuk a blokk outokat. A BRSE változtatásra kényszerült, Strumilot a horvát Becic váltotta a szélen, míg az azeri Stephanenko is visszajött az átló posztra. feljebb is zárkóztak, de 8-4-nél már a második időt is elfüstölte ellenfelünk. 9-5-nél kísértetisen hasonló helyezetbe kerültünk mint az odavágón. Zsinórban négy hibával magunkra húztunk ellenfelünket, akik néhány pontot beürögetve 9-12-re fordítottak így, zsínórban hét pontot produkálva. Szenrecsére egy Kindelan hátsó soros vonal ütés kiforgatott minket, s nyomban meg is kezdtük a felzárkózást. Két center blokk és Whitney okos vonal ütése után már 15-14 állt a kijelzőn. Védekezésünk ismét a helyére került, blokkban hatékonyak voltunk, agresszív nyitásainkkal pedig folyamatosan domináltunk. Whitney két elemi erejű (91 km/h-t mértünk) ásza után ismét 20-16 volt az állás nekünk, és egy az embernek egy percig nem volt kétsége afelől, hogy ez a szett elmenjen. Az első mérkőzéslabdánk nyitása ugyan még outra szállt, de aztán jött a végig jól játszó Kindelan aki pontot tett az végére. (25-21)

A három győzelemig tartó párharc állása így 1-1. Folytatás vasárnap, Békéscsabán, 17:00 órás kezdettel. Minden LILA szívre szükség van! HAJRÁ LILÁK!

…………………………………………………………………………………………………..…………………………………………………………………………………………………..……………………………..…………………