1962, 1963, 1964, 1965, 1966, 1967, 1968, 1974, 1975, 1984, 1986, 1987

ÁRNYÉKBAN MARADTUNK

Image

Fotók. FODOR TIMI

Vasárnap este Kaposvár otthonában léptünk pályára, és bár parász mérkőzést játszottunk, mégis vereség lett a vége, hiszem magunkat vertük meg….

A Gretel, Amaral, Kilyénfalvi, KIndelan, Whitney és Ambrosio kezdő hatossal felállva borzasztóan kezdtük a mérkőzést, nyitásfogadásunk nagyon gyenge volt, így a támadásaink sem ültek, a túloldal pedig agresszívan ki is használta bizonytalanságunkat. Az eredményen azonban nem látszódott a különbség, köszönhetően feladónknak és centereinknek akik tartották a lelket a többiekben. 11-11-nél Gretel már két, Ambrosio már három pontnál járt. Ezután három sorozatban elkövetett hibánkkal meglépett ellenfelünk, jött is az időkérésünk, ami kicsit rendezte is a sorokat. Pár hiba a túloldalon és egy pontra zárkóztunk, de ennél több nem volt bennünk, 19-20 után egyetlen Amaral ponttal tudunk válaszolni ellenfelünk feljavuló támadásaira. (20_25)

A második szettre a gyenge napot kifogó Whitneyt Sziládi váltotta, míg fogadásnak Baksa Panni is bent maradt. Nyitásfogadásunk sokkal stabilabbá vált ezáltal, s végre domináltuk a szett elejét. Agresszív nyitásainkkal, jó blokkjainkkal és pontos támadásainkkal, hírtelen 11-7-re állítottuk át az eredményjelző táblát. Ellenfelünk időt is kért gyorsan, de nem sokat változott a játék képe, jó védekezésünknek köszönhetően 18-12-vel hat pontos előnyt harcoltunk ki. Kindelan újra magára talált támadásban, Ambrosio pedig szorgosan gyűjtötte a pontokat. Kilyénfalvi egyes blokkja a szettlabdát jelentette és ha az elsőt nem is a másodikat Sziládi beütötte. (25-17)

Nagyot változott a játék képe, feljavult játékunknak köszönhetően bizakodva várhattuk a harmadik szettet. Nem így lett. Kindelan első pontját követően, zsinórban négy hibával tálcán szállítottuk a Kaposvárnak a pontokat. Néhány okos támadással megléptünk két ponttal, de nem tudtunk elhúzni. fej fel mellett haladtak a csapatok 10-10-ig. Ekkor a KNRC gázt adott, és 4 ponttal meglépett. A védekezésben Baksa Panna jeleskedett, rengeteg labdát hatástalanított, amit pontokra is váltottunk, ezzel fel is tudunk zárkózni. Viszont amint szorongattuk ellenfelünket, egy ponttal, mindig jött egy nem várt hiba, 20-21-nél háromszor is blokkoltak bennünket, amivel szettlabdához jutottak, amiből a másodikat ki is használták. (21-25)

Két gyors kaposvári ponttal indult a szett, amire Kindelan válaszolt, majd megint megtalált bennünket a blokk. 2-5-nél már a szett második blokkját szerezték. 5-8-ra megléptek, a center és hiába blokkoltunk jól a leghosszabb labdamenetben, a magára találó Szedmák keresztütésével négy pontra növelték előnyüket. Innentől el újra elbizonytalanodtunk, kezdett nyílni az olló. Minden második vagy harmadik hazai pontra tudtunk csak válaszolni. (6-12, 8-15, 9-17) .Ott minden elsült, nálunk pedig hibákkal tarkított játékot láthattunk., rendre rossz megoldásban kerestük a pontjainkat. Jöttek a cserék, de csak a szépítésre jutotta, így 13-25-re elveszített szett után ellenfelünk otthon tartotta a három pontot.

Vasárnap este nem tudtuk átlépni saját árnyékunkat. Sajnos ezt a mérkőzést nem a Kaposvár nyerte meg, hanem mi veszítettük el. A mérkőzés egészét nézve minden mutatóban jobbak voltunk ellenfelünknél (nyitásfogadás, támadás, blokk stb.) egyet kivéve, a hibák száma, ami így döntőnek bizonyult. A második szett után koncentrációnk leült, fejben elfáradtunk, és a végig szinte hiba nélkül játszó ellenfelünk nyomása alatt kidurrantunk. Meg kell tanulnunk a rizikós helyezetekben is hideg fejjel dönteni, és türelmesen játsszani, csakis így lesz esélyünk a jövőben. Ezen fogunk dolgozni….Most öt hazai márkőzés jön, javítanunk kell! Hajrá LILÁK!

…………………………………………………………………………………………………..…………………………………………………………………………………………………..……………………………..…………………

2023.11.26. Kaposvár, ARÉNA

KNRC– UTE 3-1 (25-20, 17-25, 25-20, 25-13)
Pontszerzőink: Kindelan 17, Ambrosio, Amaral, 13-13, Sziládi, 10, Kilyénfalvi 5, Gretell 6