1962, 1963, 1964, 1965, 1966, 1967, 1968, 1974, 1975, 1984, 1986, 1987

KÉT SZOROS SZETT ÉS BÍZTATÓ JÁTÉK ÓBUDÁN

Image

Fotók: Vasas Attila

Az Extraliga második fordulójába a bajnoki címvédő VASAS otthonába látogattunk, akik az első fordulóban Kaposvár ellen gyűjtötték be a három pontot. Ellenfelünk a Bajnokok Ligájának főtábláján is szerepel így kerete idén sem gyenge játékerőt képvisel, elég csak a VAFIKIBANKKAL BL győztes csapatból szerződtetett török feladóra (Gülübay), vagy a szlovén bajnokság ponterős szélsőütőjére (Sillah) gondolni.

Ellenfelünkből alaposan felkészültünk, tudtuk mi várhat ránk. Az első szettet azonban fékezéssel kezdtük, nagyon nem találtuk a nyitásfogadásunkat. Horváth András időkérése segített, így 4-9-ről 10-10-re álltunk fel, Kilyénfalvi ászainak, Kindelan támadásainak segítségével. Innen már csak két pontokra engedtük el őket, Sziládi egymás után háromszor is beköszönt, de a szettben sajnos egyszer sem vezettünk. A végjátékban remekül küzdöttünk és négy szettlabdát is hárítottunk, de a komoly ellenállásunkat nem koronázta a szett megnyerése. (25-27)

A második játékrészben stabilizálódott a fogadásunk, és gyorsan megléptünk ellenfelünktől. Mintha az előző szettet ismételtük volna meg, csak fordított szereposztásba. Nekünk volt 7-3 majd 9-4, minden két pontunkra jött csak piros-kék válasz, így 16-10-re el is húztunk. Gretell remekül irányított, ellenfelünk pedig szinte mindenkit lecserélt és sokat hibázott. 22-nél kicsit megtört a lendületünk, amelyet az egykori játékosunk Gyimes ki is használt nyitásaival, és 8 pontos előnyünket lefelezte. Csapatunk azonban nem engedte közelebb a bajnokot, előbb Ambrosio szerzett pontot szélről, majd egy jó Gretell blokk és egy Amaral keresztütés zárta le a szettet, egyenlítettünk. (25-21)

A harmadik szettet jobb elfelejteni, pedig jól indult, de a széteső nyitásfogadásunknak köszönhetően támadásinkat nem tudtuk befejezni, a túloldal meg láthatóan magasabb fokozatra kapcsolt az ellopott szett után. Szinte hiba nélkül játszottak, és 4-5-ről, egészen hírtelen 6-16 lett. Abdulazimova megállíthatatlan volt, Bannister bombáival sem tudtunk mit kezdeni, ráadásul hibát hibára halmoztunk. Ott minden bejött, itt semmi, így nem csoda hogy 9 pont után mehettünk térfelet cserélni. (9-25)

A negyedik játszma eleje hozta a legszorosabb küzdelmet. 8-8 után azonban egy szerva, egy fogadás és egy támadás hibánk után a Vasas megérezte a mérkőzés lezárásának szagát, és ismét elkezdett hengerelni. Bizonytalan nyitásfogadásunkra megint nem tudtunk építeni, így 12-20-ra is nőtt az óbudaiak előnye. Két jó blokkunkkal ugyan zárkóztunk 15-20-ra, de közelebb már nem kerültünk, így a Vasas 7 pontos előnnyel lezárta szettet és nyerte a fővárosi találkozót. (18-25)

Horváth András gondolatai:

„Az első két játszmában sikerült nagy harcra kényszerítenünk a Vasast. A 2. játszmát végig irányítva sikerült megnyernünk, ezt követően ellenfelünk jól változtatott, amire lassan tudtunk reagálni! Az első két játszmában mutatott játékunkat kell minél hosszabban kinyújtanunk és erősnek maradnunk mentálisan. Örülök, hogy több hosszú labdamenetet is sikerült megnyernünk, ez mind előre mutat, ismét tudtunk csapatként harcolni a mérkőzés folyamán. Készülünk tovább a Békéscsaba elleni párharca és köszönjük mindenkinek, aki kijött támogatni bennünket!”

Csapatunk megint bebizonyította hogy nagy szívvel és remek tartással bír, amire bátran építhetünk a jövőben. A szoros szettek bizakodásra adnak okot, és ha tudunk hozzátenni koncentrációban akkor komoly eredményeink is lesznek. Az építkezés tehát folyik tovább a jó úton. Folytatásra nem sokat kell várni, már következő pénteken, Békéscsabán pályára lépünk. Nincs sok időnk így pihenni, és készülni, de mindent meg fogunk tenni hogy a lehető legjobb formába kerüljünk a viharsarki mérkőzésre. Hajrá LILÁK!

…………………………………………………………………………………………………..

2023.10.22. VASAS FOLYONDÁR UTCAI CSARNOK

VASAS ÓBUDA SC – UTE 3-1 (27-25, 21-25, 25-9, 25-18)
Pontszerzőink: Kindelan 17, Amaral 14, Sziládi 10, Ambrosio 6, Grettel 5, Kilyénfalvi 3, Zólyomi, Dani 1-1