12-szeres Magyar Kupa-győztes

1962, 1963, 1964, 1965, 1966, 1967, 1968, 1974, 1975, 1984, 1986, 1987

KÜZDÉSBŐL IS JELES

Image

Extraligás csapatunk tegnap megkezdte szereplését a hazai bajnokságban. A nyáron igencsak megerősödött székesfehérvári MÁV ELŐRE SC-hez utaztunk. Ellenfelünk teljesen kicserélődött, a tavalyi bajnokság egyik legjobb átlója az amerikai Dvoracek maradt csupán, hozzá rutinos magyar (Tálas Zsuzsa, Pallag Ágnes, Vacsi Evelin), és külföldi (többek között a svéd válogatott center: Andersson, a horvát bajnok szélsőütő Markovic, a Szent-Benedek korábbi lengyel feladója Michalewitz) játékosok érkeztek.

Parázs hangulatban kezdődött a mérkőzés az idegesség azonban mindkét csapaton meglátszott, sok hibával fej fel mellett haladtunk. Rontott nyitásainkat, alacsony fogadási mutatókkal egészítettük ki, s bár így is lépést tudtunk tartani a hazaiakkal de ez csak a szett derekáig volt így. Innen a különbség csak nőtt, amit már nem tudtunk behozni, Amaral koncentrált és pontos támadásaival sem. (19-25)

A második szettben feljavult a fogadásunk és állva hagytunk ellenfelünket. (10-4, 13-8) A túloldalon is megérkeztek a hibák, mi pedig azok nélkül magabiztosan játszottunk. A fehrévári csapat hírtelen tanácsatalanná vált. A fordulatot szerencsére az időkérése, és a cserék sem hozták meg, így magabiztosan egyenlítettünk. (25-16)

A harmadik szettet ott folytattuk ahol az előzőt abbahagytuk, a szünet szerencsére nem zökkentett ki bennünket ritmusunkból. Amaral megállíthatatlan volt, Kindelan is egyre magabiztosabban játszott, Baksa pedig mindent labdát felszedett amit térfelünkre irányítottak. A túloldal hiába változtatott két helyen is a kezdőben, nem tudtak velünk lépést tartani, végig irányítottunk. Már négy pontos előnyünk is volt a szett derekán (16-12) de itt megakadtunk egy állásban, és ellenfelünk kihasználta ezt, villámgyorsan egyenlített, és két ponttal el is húzott. Nem tudtunk elforogni, jöttek a hibák, 20-ig tartottuk a lépést de onnan zsinórban öt túloldali pont jött, a remekül játszó Dvoraceket nem tudtuk tartani. (20-25)

A negyedik játszámban 13-13-ig fej fel mellett meneteltek a csapatok. A támadásbefejezések mindkét oldalon jól működtek, a felváltva eső pontok komoly nyomást gyakoroltak mindkét csapatra. Ebből az idegörlő küzdelemből sajnos két hibával jöttünk ki, amit nem tudunk ledolgozni a szett végére. Bár minden labdáért meghaltunk a pályán fordítani nem sikerült, a szettel pedig a mérkőzést is megnyerte ellenfelünk. (20-25)

Horváth András így értékelt:

A második játszmára sikerült a nyitás fogadásunkat stabilizálni illetve védekezésünk is feljavult, több labdát is jól szedtünk fel s egyenlítettünk. A harmadik játszma közepén egy állásba sajnos bent ragadtunk, rossz döntéseket hoztunk s utánna több hibát is vétettünk. Gratulálok a csapatomnak végig küzdöttünk, aki a padról bejött az is tudott hozzátenni a játékunkhoz. Még nagyon az elején vagyunk, dolgozunk tovább, nehéz mérkőzések jönnek.

Bár még az elején járunk mindennek, a csapat ismét megmutatta van tartása, és kreatív játékkal bárkit meg tud lepni, a küzdeni tudásról pedig megint tanúbizonyságot tettünk. A folytatás pedig tényleg nem könnyű, jövő héten vasárnap a címvédő és az első fordulóban magabiztosan kezdő VASAS, azután pedig a BRSE otthonában kell pályára lépnünk.