ARANY FÜREDRŐL, EZÜST A FOLYONDÁRBÓL, BRONZ A SZAMOS UTCÁBÓL

Image

A hétvége utánpótlás hírei

U20

Második alkalommal rendezték meg Balatonfüreden a Szent Benedek kupát. A házigazda csapaton kívül a Budaörsi DSE az MTK és a UTE 20 év alatti csapatai vettek részt.

Az egynapos torna keretében négy mérkőzésen (két elődöntő és a két helyosztó) dőlt el a kupa sorsa. A sorsolás alapján nekünk az MTK-val kellett elődöntőt vívni, míg a másik ágon a Szent-Benedek Röplabda Akadémia a BDSE-vel csapott össze. Az elődöntőket három szettesre tervezték.

Felforgatott felállásban léptünk pályára hiszen friss igazolásunk a feladó Báder Júlia az átló poszton játszott. Csereklye Zsófia és Fölker Sára centerek mellett Bútor Anna irányított, míg Riesz Lili és Correa Nadine alkották a kezdő hatost. Az első mérkőzésen házigazdák 1-0-ás hátrányból fordítottak a Budaörsiek ellen, mi pedig könnyed játékkal, 2-0-ás előnyre tettünk szert, amivel biztossá vált a döntő. A harmadik szett már tét nélküli játékot hozott, jó alkalom volt hogy mindenki játéklehetőséget kapjon.

A harmadik helyért fordulatos mérkőzést játszottak, a csapatok felváltva vezettek, először a BDSE ment el 1-0, ra ahonnan az MTK fordított, majd az egyenlítés után a döntő szettet is megnyerte, így a kék-fehéreké lett a harmadik hely.
A döntő, az időcsúszás miatt maradt három szettes, ahol sajnos nem jól kezdtünk, 1-0-ás hátrányból kellett fordítanunk. A feljavult játékunknak köszönhetően ez sikerült is, így két sima szettben szereztük meg a győzelmet, és vele a kupát.
A torna legjobb játékosának, (MVP) csapatunkból Pusztai Lilient választották meg.

Selmeczi Zsuzsanna vezetőedző értékelése:

Gratulálok a lányoknak, nem volt könnyű menet, hiszen több meghatározó játékos is otthon maradt betegség miatt. (Vas Vanda, Borsos Kata, Szatmári Julcsi, Rácz Júlia voltak a hiányzók) Ennek ellenére a kis csapatunk ügyesen helytállt. Úgy gondolom a bajnoki rajt előtt egy nagyon hasznos tornán vagyunk túl ami jól beillett a felkészülési menetrendünkbe. Ezúton köszönjük a Szent Benedeknek a meghívást és a színvonalas rendezést.

A győztes csapat tagjai:

13- Báder Júlia , 62- Bútor Anna, 6- Correa Nadine, 25- Csereklye Zsófia, 24-Fölker Sára
4- Kállai Laura , 48- Lehel Nóra , 42- Pusztai Lilien (L), 27- Riesz Lili, 2- Sojnóczky Sára
44- Szabó Natália Emese (L)

U15

Felkészülési tornákon vett részt mindkét U15-ös csapatunk is. A Folyondár utcai Vasas Csarnokban két teremben párhuzamosan folytak a mérkőzések. Lila csapatunk a döntőig menetelt, ahol a házigazda Vasas most jobban bizonyult, így 2-1-es vereséggel a második helyet szerezték meg, a fehér csapat pedig a másik tornán ötödik lett.

U13

Lila csapatunk at MTK csarnokban rendezett felkészülési tornán harmadik helyezést ért el.

Nagy Juli vezetőedző értékelése:

Lehetett volna jobb is 23-23-nál sajnos elbizonytalanodtak a lányok ami rányomta a bélyegét a további játékukra. A múlt szombati tornához képest mindenféleképpen fejlődést láttam. bizakodó vagyok a bajnokságot illetően.