1962, 1963, 1964, 1965, 1966, 1967, 1968, 1974, 1975, 1984, 1986, 1987

SZÍNVONALAS EDZŐMECCSEN EGY ÚJABB DÖNTETLEN

Image

Fotók: Jani Martin (A képek még a keddi találkozón készültek)

Szombaton Miskolcra utaztunk, a keddi edzőmérkőzés „visszavágójára”. ahol most a DVTK látott bennünket vendégül. A hét eleji döntetlent megismételve ismét 2-2-es eredménnyel térhettünk haza.

Amilyen rosszul kezdtük az első találkozót, olyan jól a másodikat. A miskolciak nem találtak rajtunk fogást, remek nyitásainkkal, ponterős játékunkkal teljesen elbizonytalanítottuk őket. Felnéztük az eredményjelzőre és 8-4, 15-9, majd 22-14 állt rajta. Öröm volt nézni a lányok pontos játékát. Aztán ez a remek kezdés varázslatosan el is tűnt, rengeteg hibánknak köszönhetően szépen magunkra húztuk ellenfelünket, 23-23-nál azonban jött Sziládi majd egy hiba a túloldalon, s 1-0-ás előnnyel várhattuk a folytatást. (25-23)

A második szettben nem lett kevesebb hibánk sőt…Nem is csoda hogy egyszer sem vezettünk csak szaladtunk az eredmény után. Ellenfelünk játéka ráadásul stabilizálódott, főleg a támadásbefejezésben mi pedig kezdtünk ettől elbizonytalanodni. A szett közepén a Kindelant váltó Dani Laura tartotta életben reményeinket, de egy pontnál közelebb nem tudtunk zárkózni. (21-25)

A harmadik szettben bent maradt Dani, de a hibáink, nem tűntek el. 12-12-nél azonban megint megtaláltuk a mérkőzés eleji játékunkat, és szinte állva hagytuk a DVTK-t, 7 pontunkra csupán csak 1 választ engedélyeztünk. Egy kisebb megingás 20 körül, de a vége magabiztos 8 pontos szettnyerés lett.

A negyedik és egyben utolsó szettben megint hibák sorozatával kezdtünk, nem tudtunk átmenteni az előző szett dominanciáját. 16-nál megléptünk ugyan 4 ponttal, de ez hamar megfordult, a DVTK harcos, és lelkes játéka zsinórban kapott 6 pont jelentett. A remekül játszó Sziládi vezérletével tartottuk magunkat, de a végjátékban nem tudunk mit kezdeni a támadásban szinte hiba nélkül játszó ellenfelünkkel, így megint egy döntetlennel zárult találkozón vagyunk túl.