12-szeres Magyar Kupa-győztes

1962, 1963, 1964, 1965, 1966, 1967, 1968, 1974, 1975, 1984, 1986, 1987

BRONZÉREM A FATUM-KUPÁN

Image

Az elmúlt négy évben mindig meghívást kaptunk a nyíregyházi FATUM KUPÁRA, így már hagyománnyá vált ez a torna klubunk életében. A pár éve nemzetközivé váló torna így felnőtt csapatunk következő felkészülési állomása volt. Idén a szlovén bajnok CALCIT-KAMNIK, a cseh VK PROSTEJOV, a hazai FATUM-NYÍREGYHÁZA és mi alkottunk a kvartettet.
Pénteken az elődöntőkkel kezdődött meg a torna, ahol délután négy órától a BL főtáblát kiharcoló CALCIT volt az ellenfelünk. 3-0-ás vereség lett a vége, nem játszottunk jól, talán csak a második szett volt elfogadható. Bizonytalan fogadásainkból nem tudunk hatékony támadásokat építeni, és hibáink száma sem volt kevés. Bár voltak fellángolásaink, a második szettet szorossá tettük, de ellenfelünk magabiztosan nyert. A másik találkozón a PROSTEJOV is könnyen nyert 3-0-ra, így másnap a hazai csapattal mérkőzhettünk meg a harmadik helyért.

A bronz meccs parázs hangulatot, presztizs találkozót, na meg nagyon komoly hullámzást hozott mindkét csapattól. Előző napi verség nem látszott senkin, nagy erőkkel feszültek egymásnak az alakulatok. Jól kezdtünk, az első szettet nagyon könnyedén nyertünk, minden játékelem stabil volt. Jó fogadás, hatékony támadásbefejezés, hasznos mezőnymunka, remek blokktaktika, valamint pontos feladás jellemezte játékinkat. A második játékrész az első teljes ellentéte volt, fogadásunk bizonytalanná vált, támadásbefejezésünk is dadogott, pontatlanná váltunk, míg a másik oldal feljavult, így ez csak egy fej-fej melletti küzdelemre volt elég 1-2 pontos előnynél nem többet eredményezve hol ide, hol oda. Az ellenfél szerb átlóját, Nina Kocicot nem tudtunk tartani, a végjáték 2 pontos előnyét pedig a Fatum megis tartotta. A harmadik szett komoly nyíregyházi fölény mutatott, nem találtuk a helyünket, és a fáradtság jelei is megmutatkoztak. A csapatnak viszont nagy tartásról és küzdésről tett tanubizonyságot, nem volt elveszett labda, így 11-17-ről fordítottunk 20-18-ra! A végjátékban Ambrosio pontjaival két pontos előny kovácsoltunk ki a szett végén, amit egy furcsa pont döntött el a mi javunkra. Boskó Ági jó védekezésből felpattanó labdáját az alapvonalon túlról a palánk mellől szedte fel Baksa Panni, amit közvetlen mellőle Amaral visszahúzott magasra felütötve azt. A 20 métert is repülő szabad labda pedig leesett a túloldalon a háló mögé az oldalvonalra, amit az ellenfél átlója engedett, mert outnak ítélte meg.

A szerencsés pont azt hittük megfogja az ellenfelet de nem így lett, sőt tulajdonképpen mi húztuk be a kéziféket, a FATUM szinte átgázolt rajtunk, Rengeteg hibát vétettünk, és 15 pontunk után készülhettünk a is döntő szettre. A rövidített játékrészre összekaptuk magunkat, amiben Kindelan vezérletéve egyre tetemesebb előnyt harcoltunk ki, s a végéig meg is tartottunk, így megnyertük a mérkőzést, és vele a FATUM KUPA harmadik helyét is.

Horváth András értékelés:

Sajnos nem tudtunk teljes kerettel részt venni a tornán, ráadásul egy komoly terhelési időszak végén érkeztünk meg. Az első napon voltak jó periódusaink, gondolok itt a második szoros szettre, de ennyivel nem lehet egy jó csapat ellen nyerni, A tűz egy kicsit hiányozott most. A második nap, egy hosszú mérkőzésre készültünk s ez be is bizonyosodott. Nagyon örülök hogy a védekezésünk már jól működött, s a végjátékokban is tudunk diadalmaskodni, habár a játék még mindig hullámzott. Gratulálok a csapatnak mert mindent megtettek a pályán, s ennek meg is lett az eredménye. Van még három hetünk előrébb lépni csapatszinten, így egy rövid pihenő után folytatjuk a munkát.

A tornán készült képeket facebook galériánkban találod.

A döntőben a VK PROSTEJOV szintén 5 szettes drámai küzdelemben nyert a CALCIT ellen, így Csehországba került a vándorserleg.