12-szeres Magyar Kupa-győztes

1962, 1963, 1964, 1965, 1966, 1967, 1968, 1974, 1975, 1984, 1986, 1987

SZOROS DÖNTETLEN CSARNOKUNKBAN

Image

Kedden este a DVTK csapatát láttuk vendégül, egy felkészülési mérkőzésen. A FATUM KUPA óta nagyon kevés idő telt csak el, joggal vetődik fel a kérdés: miért ez az edzőmeccs dömping? A sorozatos edzőmeccsek mindig egy-egy mérfőldkő a csapat fejlődésében. A legjobb visszajelzéseket ilyenkor kapjuk, hol is tartunk a megkezdezdett úton. Gyakorolhatunk többfajta felállást, a téthelyzetben való megoldáskeresést, ellenőrizhetjük a csapatdinamikát, a különböző játékelemek minőségéről egyértelmű képet kapunk. Nem volt ez másképp tegnap sem.

A két csapat megállapodott, hogy négy szettet mindenképpen lejátszanak.

Borzasztóan kezdtünk, még az öltözőben voltunk amikor az eredményjelző 1-11-et mutatott. Az időkérés jól jött, koncentráltabbá váltunk, Ambrosio ászaival, és jó blokkmunkánkkal szépen zárkóztunk, sőt nagyon gyorsan le is dolgoztuk hátrányunkat, 16-nál már utol is értük a DVTK-t. Innen Kindelan bombái mozgattál el az eredmény három ponttal elmentünk, amit ellenfelünk ledolgozott ugyan de a végjátékban ismét domináltunk, 25-22-re igazítva a pontokat.

A második játékrész kísértetiesen hasonlított az elsőre, 5-13-ra mentek a vendégek, jött az időkérés, ami felrázta a csapatot, 16-16-ról most viszont a miskolciak szereztek vezetést, amit sorozatos hibáinknak köszönhetően meg is tartottak. (20-25)

A harmadik játékrész hozta a legszorosabb csatát, két pontnál nem volt nagyobb különbség. A szettet azonban a Németh Szabiék irányították, mi csak a szett közepén vezettünk, egy rövid időre, így minimális különbséggel de szetthátrányba kerültük. (23-25)

Az utolsó játékrészben végre átléptük árnyékunkat, és mi ragadtuk meg a kezdeményezést, amit stabil és pontos játékkal végig domináltunk. 20-11, után ugyan akadozott a befejezés, ellenfelünk breakpontokkal szorgosan közeledett, de csak a felzárkózásig jutott, 21-25-tel elvittük a szettet.

Folytatás szombaton Miskolcon, egy visszavágó keretében, majd elkezdjük az visszafrissítést a bajnoki rajtra.