12-szeres Magyar Kupa-győztes

1962, 1963, 1964, 1965, 1966, 1967, 1968, 1974, 1975, 1984, 1986, 1987

TORNAGYŐZELEM SZLOVÁKIÁBAN

Image

A hétvégén felkészülési tornánk jártunk, ahol négy nemzet csapatai vetélkedtek az első PEZINOK kupán. A házigazda szlovák SVK PEZINOK mellett egy osztrák (SG UNION Bisemberg) és egy cseh csapat (PVK PREROV) kiegészülve velünk, körmérkőzéses lebonyolításban döntötte el, a kupa sorsát és a végső sorrendet.

Pénteken a Pozsonytól néhány kilométerre lévő Pezinokban a házigazdák ellen léptünk először pályára. A szlovák élvonalbeli csapat nem túl nagy ellenállást tanúsított, a három szett alatt egy szettnyi pontot sem engedtünk neki, így döntő fölénnyel és nagyon alacsony hibaszázalékkal magabiztosan nyertük a találkozót a város kisebbik termében. A másik találkozón sima 3-0-ás cseh győzelem született, bár az első szett nagyon szoros végjátékot hozott.

A sorsolás nemigen kedvezett nekünk, hiszen a másnapra maradt két találkozónkat közvetlen egymás után igencsak rövid pihenővel számolva kellett lejátszanunk. Az első mérkőzésünkön az osztrák csapattól nagyobb ellenállásra számítottunk az előző napi teljesítményüket látva, de ez igazából csak a harmadik játszmában kaptuk viszont, igaz ehhez kellett az is, hogy mi kicsit leültünk az utolsó szett derekán, felhozva ezzel a fiatal és gyors játékot játszó Bisemberget, de ezt a mérkőzést is stabil röplabdázásunk jellemezte. A tartalékosan felálló csehek is nyertek reggel, így jöhetett az addig veretlen két csapat összecsapása, ami az első helyről döntött.
Ellenfelünk nyáron feladó, szélsőütő és center poszton is erősebb csapatoktól igazolt, s látva előző két mérkőzésüket, erős stabil ellenfélnek bizonyult. Az első szettben nem is igen tudtunk elszakadni, a csapatok felváltva vezettek egy-két ponttal. A 23-23 után pedig két pontatlanságunkat pedig ki is használták, s elvitték az első szettet. A másodikban minimalizáltuk hibáinkat, és erősebb fókuszálással magabiztos előnyt harcoltunk ki a szett közepére, ami ki is tartott a végéig, s egyenlítettünk. a Harmadik szettre ellenfelünk teljesen átalakította csapatát, amire mi jól reagáltunk, és szinte lemásoltuk az előző szettet. Hiba csak a végén csúszott a gépezetbe, és 20 felett a végjátékban ki is egyenlítettek, sőt szettlabdájuk is nekik volt előbb, amit Dani hárított, majd egy cseh hiba után Sziládi ütése jelentette a fordítást. Ez a fordítás a negyedik szettre meg is törte ellenfelünket, előnyünket stabil és pontos játékunkkal csak tovább fokoztunk. 8-4 majd 16-11-nél lévő két vendég időkérés sem segített a cseheken, a szett végére a kiharcolt tíz meccslabdából hármat ugyan odaadtunk, de a negyediket értékesítve a mérkőzés legsimább szettjével megnyertük azt, s vele a PEZINOK Kupát is. A szervezők egyéni díjakat is osztottak. Csapatunk legjobbja Sziládi Viki lett, aki amellett hogy az összes találkozót végig játszotta, minden játékelemben kiemelkedőt nyújtott.

Horváth András értékelése:

Az első két mérkőzésünk simább volt a vártnál, de remek lehetőség volt a változatos taktikai elemek gyakorlásra, és játékunk pontosítására. A harmadik mérkőzésünknél azért már erős ellenállásba ütköztünk, de jó volt látni, hogy ritmust tudunk váltani amikor kell, s a csapatnak már most van tartása, hiszen 0-1-ről álltunk fel, és a végjátékokban is tudtunk összpontosítani. Gratulálok a lányoknak a győzelemért, és a mutatott játékért. Mindenki játéklehetőséget kapott, amivel élt is, de még sok a tennivaló, a rajtig, dolgozunk tovább rendületlenül.