12-szeres Magyar Kupa-győztes

1962, 1963, 1964, 1965, 1966, 1967, 1968, 1974, 1975, 1984, 1986, 1987

KÖTELEZŐ DE NEHÉZ GYŐZELEM

Image

Extraligás csapatunk első idegenbeli mérkőzését játszotta hétfő este. Csapatunk Balatonfüredre utazott ahol az eddig nyeretlen fiatal csapattal találkozott a Balaton Konferencia Központban.

Az ellenfél alapos feltérképezése után, vezetőedzőnk Alper Erdogus által kijelölt kezdőbe három új játékost is nevezett akik idén még nem voltak azok, így a Racheva, Markovic, Grafort, Jámbor, Csereklye és Bagyinka összeállításban kezdtük meg a mérkőzés.

Rosszul kezdtünk. Nem találtuk a helyünket, szokatlan volt szinte minden, fiatal és lelkes ellenfelünk pedig kellő agresszivitással érkezett a mérkőzésbe. Rosszul fogadtunk, támadásban hibáztunk, és nem is nyitottunk jól. 10-10-nál értük csak utol ellenfelünket. már már stabilizálódni látszott a helyzet, de a túloldal bosnyák szélsője Glibic, hátára kapta a csapatos, és egy két ponttal ismét elléptek. (12-14) Innen viszont új erőre kaptunk, Racheva és élete első Extraligás mérkőzésén kezdő Csereklye pontjával és ászával 19-16-ra elléptünk, amit Markovic két blokkja és Grafort elemi erejű ütése csak tovább növelt, és hogyha döcögősen is kezdtünk, de stabilizálni tudtuk a játékunkat, és 7 pontos különbséggel zártunk. (25-18)

A stabil játékunkat sikeresen át is mentettük a második szettre, Csereklye pontjai után Bagyinka okos ledobása már 7-3-as vezetést hozott, sőt a lila hengerünk csak most indult be, és Racheva és Grafort szélső pontjaival igencsak rövid idő alatt előbb 13-7 majd 18-9 állt a kijelzőn. Ekkor már a második időt kértek ki Thomas Varga aminek a hatása fáziskéséssel, két UTE pont után jött meg. Ekkor viszont nagyon, hiszen 20-9-ről szépen felkapaszkodtak 20-15-ig. A jól nyitó ellenfelünkkel nem tudtunk mit kezdeni ekkor, sőt a nyomást ügyesen tették ránk és 21-18-nál kezdett teljesen elolvasni előnyünk. A hazai lelkesedést, két hibájuk törte meg, mi pedig éltünk a pillanatnyi áramszünettel, és előbb Racheva ütésével majd Csereklye ászával zártuk le a szettet. (25-18)

A harmadik szettre feladót cseréltük, jött a korábban pár labdára már bevetett Márcz Mira irányítani, de beállt válogatott centerünk is, Ambrosio Melani. A játék képe szerencsére nem változott, magunkhoz ragad kezdeményezésel, előbb 7-3, majd 11-4-as vezetésre tettünk szert, Grafort egyre magabiztosabb játékával. a szokásos megtorpanás most sem került el bennünket, zsinórban 3 ászt kaptunk Glibic nyitásaiból, amit Racheva Blok között utat talált ütése tört csak meg. Innen viszont hosszú ideig megint nem tudtunk pontot csinálni, csak ellenfelünk hibáiból éltünk, és 15-13-nál a szett megint csak ránk mászott a Füred. A lélekjelenlétünk azonban nem hagyott bennünket cserben, Ambrosio blokkja, és támadása sokat segített az elmozduláson, 20-14-nél pedig már hat pontos előnnyel fordultunk be végjátékba. Ami azért megint nem volt sétagalopp, 21-18-ig megint felengedtük őket, de gyorsan túllendültünk ezen a hullámon is, Jelinka potya labda utáni hosszúra ütött labdája pedig már a meccslabdát jelentette, amit ha elsőre nem is de másodikra Csereklye centertámadása zárt le. (25-20)

A kötelező győzelmek a legnehezebb mérkőzések és ez most is így volt. Első idegenbeli mérkőzésünkön gyorsan kellett alkalmazkodni sokmindenhez, terem, atmoszféra, környezet. A hullámvölgyekből viszont remekül tudtunk váltani, és stabilizálni a helyzetet, ezzel újra nyomást tudtunk adni az ellenfelünkre, és tudtuk játszani a saját játékunkat. A lányok a héten újra pályára lépnek, 2024. október 27. vasárnap, 17:00-kor Monoron játsszunk az U19-es leány utánpótlás válogatott ellen.