1962, 1963, 1964, 1965, 1966, 1967, 1968, 1974, 1975, 1984, 1986, 1987

A SZEZON SZÁMOKBAN

Image

FELNŐTT CSAPATUNK ÉVADÁNAK STATISZTIKÁJA

A szezon végeztével lezárul egy fejezet, és kezdődik egy új. Mindegyik csapat már a jövőt építi, s bár még van egy mérkőzés a bajnokságból, saját magunkat már elemezhetjük, hiszen a szezon végéhez szorosan kapcsolódik egy teljesítményértékelés is….

TÉNYEK

Amit az átlag szurkoló ebből lát, és hall az az, hogy csapatunk a bajnokságban az 5. míg a Magyar Kupában a legjobb nyolc közé bekerülve a megosztott 5. helyen zárt. Ezek a tények. De hogy ezek mögött az eredmények mögött mégis milyen összteljesítmény, milyen számok, eloszlások, egyéni képességek rejtőznek azt most megmutatjuk Garas Attila statisztikusunk, részletes elemzésében.

MÉRKŐZÉSEK

A szezonban 29 (14 hazai és 15 vendég) mérkőzést játszottunk összesen, ebből 26 jutott a bajnokságra, és 3 a Magyar Kupára. Az összesített mérleg szerint 15-öt (52 %) megnyertünk, 14-et (48 %) vereséget szenvedtünk. Az alapszakaszban szerzett 6 győzelmünk az elmúlt négy év legjobb eredménye.

Az évad során nagyon hullámzó teljesítményt produkáltunk. Ha nyertünk nagyon nyertünk 15 győzelmünkből 11 (73 %) 3-0-ás eredményt hozott, szoros 3-2 csak 4 volt, amiből viszont kettő igencsak fájó vereség, hiszen mindkettő negyeddöntő volt, a KNRC elleni hazai kupameccs, és a  BRSE elleni ötödik találkozó Csabán, amivel nem jutottunk a négy közé. Sorozatokból három győztes meccsnél nem tudtunk hosszabbat produkálni, viszont idén hazai pályán egyetlen egyszer kaptunk ki, sőt a play offban itthon egyetlen szettet vesztettünk csak. (SZBRA, 3. mérkőzés)

A 29 mérkőzés alatt összesen 2447 percet vagyis 40 óra 47 percet töltöttünk a pályán, azaz több mint két napot!  A leghosszabb mérkőzés a már említett Kaposvár elleni kupa negyeddöntő volt, 119 perccel, A legrövidebb bajnoki meccs a DVTK elleni első hazai fellépésünk 2023.november 11.án volt  ahol 63 perc alatt elrendeztünk ellenfelünket.Egy mérkőzésünk átlagosan, így 84 percig tartott, egy szett pedig 29 percig.

SZETTEK

Lejátszott szettjeink száma: 104.  57 (55 %) szettet nyertünk és 47-et (45 %) veszítettünk el, így ia mérlegünk pozitív. Legnagyobb arányú szett győzelemmel a SZBRA-t fektettük kétvállra, itthon az alapszakaszban 25-11-re nyertünk, egy alkalommal mi nagyon lehidaltunk egy 25-9-es szettben a VASAS  ellen idegenben, még ősszel.
A leghosszabb szett a Szent Benedek RA ellen idegenbeli meccsen 33 percig tartott és 30-28-re végződött, de ezen a mérkőzésen volt még egy másik ugyanilyen arányú, az csak egy perccel volt rövidebb….

PONTOK

Az idényben 2314 pontot gyűjtöttünk, 2050-et a bajnokságban, és 264-et a kupában. A pontok
45 %-át szereztük “breaklabdából”, és 55 %-át akkor amikor mi fogadtunk. A pontok megoszlása szerint, 154 (15 %) ász, 196 (19 %) blokk, 452 (44 %) támadás, és 234 (23 %) az ellenfél hiba.

A legponterősebb játékosunk Yensei Kindelan (3) aki 315 (összes pontunk 13,5 %-át) pontot szerzett, vagyis szettenként 4,11-et. Ha már a szettátlagokat nézzük ami jóval racionálisabb arányt mutat, akkor előkelő helyen van Whitney és Milanova is, előbbi 3,19 utóbbi pedig 3,57-tel zárt.

JÁTÉKELEMEK

NYITÁS

2311 alkalommal nyitottunk, aminek 6,6 %-a ásszal is végződött, így összesen 154 alkalommal nem jött vissza labda. A legtöbb ászunkat Whitney James szerezte, szerezte, szám szerint 36-ot, aki egyébként a bajnokság egyik hanem a legjobb nyitója (még van egy mérkőzés) is 28 találattal, szettekre lebontva pedig igencsak parádés, a 0,38-as szám. Sajnos 209 nyitást elrontottunk, ami az összes nyitás 9 %-a, így a 7,2 nyitás rontás per meccs nem egy jó mutató.

FOGADÁS

1984 jegyzet fogadásunk van, aminek a hatékonysága 44%. Kaptunk 134 ászt, ami így 4,6 meccsenként, 99 pedig potya labdaként szállt vissza az ellenfél térfelére. Fogadó játékosaink közül kiemelkedik Dömsödi Tamara teljesítménye aki egészen pontosan 49 %-osan fogadott a szezon alatt.

TÁMADÁS

3573 támadást vezettünk ellenfeleink felé, amiből 1349 ponttal is végződött, vagyis 38 %-os támadás hatékonysággal zártunk. Szettenként így 12,9 pontot szereztünk átlagban támadásból. Legtöbbet Yensei Kindelan  támadott 754-el, szélsőinket tekintve Whitney 672-t, a félévkor érkezett Milanova pedig 442-t, de mivel teljesen eltérő a meccsszám így a jobb összevethetőség kedvéért szettekre lebontva: Kindelan 9,5, Milanova 7.5, Whitney pedig 7-et támadott.

Támadásaink hatékonyságban idén nincs kiemelkedő, 38 és 42 %-os hatékonysággal támadtak ütőink. Egyedüli érdekesség viszont az, hogy kubai feladónk Grettel Moreno igencsak támadó szellemű játékos, magasan a legtöbb pontot termelte feladóként a bajnokságban, egész pontosan 84 pontot szerzett támadásból vagyis mérkőzésenként majdnem 3 (2,9) pontot támadott. Sajnos meg kell hogy említsük a támadási hibáinkat is, ami az egész szezonban nagyon magas arányban volt jelen a többi csapathoz képest.  Az év során ugyanis 346 elütött labdánk van, ami az összes támadás 9,6 %-a. (2021-ben 8% alatt volt) Kapott blokkokban jobban állunk,  209 (5,8 % ) így hat százalék alatt sikerült tartanunk ezt a mutatót.

SÁNC

Az év során 270 sikeres blokkot számolhattunk össze, ami az összes blokkunk (3535) 7,6 %-a. Ráadásul egy igencsak előkelő 9,3 blokk/mérkőzés számot ad! Legjobb sáncolónk Ambrosio Melani volt, aki  61 blokkot osztott ki, blokkjaink közel egynegyedét, (22,6 %) ő szerezte. A bajnokságban így Melani a második legjobb blokkoló lett, 56-tal. (a hátralévő mérkőzés miatt ez változhat még) Másik negyedét Grettel Moreno tette hozzá, aki nem sokkal lemaradva 56 blokkot osztott ki, az ellenfeleknek.

VÉDEKEZÉS

1791 jegyzett védekezést rögzítettünk, aminek csak 22,7 %-a végződött ponttal. A legjobb védekezőnk ,Dömsödi Tamara aki a felé jövő labdák 62 %-át sikeresen életben tudta tartani, volt olyan labdamnet amiben egymás után négyszer is remekül tette a dolgát.  Jól védekezőknek bizonyultak feladóink is, Boskó Ági 61 míg Moreno 59 %-kal szorosan liberonk nyomában van.

FELADÁS

3445 feladást jegyezhetünk a szezon során, ami azért kevesebb mint a támadás, mert az első és második érintésre áttett labdák előtt ugye nincs. A feladások   86 %-áért értelemszerűen feladóink a felelősek, Moreno 2617 míg Boskó Ági 350-et passzolt. Csak érdekesség hogy LIberóink igencsak keveset összesen 233-at érintettek másodikként.

EGYEBEK

Az év során, 358 edzést végeztünk, ami közel 626 edzés órának felel meg. Videóztunk 148 órát,     utaztunk 2765 km-t. Négyszer jártunk Békéscsabán és háromszor Nyíregyházán. Útközben megittunk 41 liter kávét, megettünk 282 szendvicset. Összesen 9996 ember látott bennünket élőben, így áltagosan 345 néző váltott jegyet ránk.

A számokból nem látszik de nehéz és fordulatos éven vagyunk túl.  Átlag életkorunkat tekintve a harmadik legfiatalabb csapatként tisztességesen helytálltunk, sőt egy CSAPATKÉNT küzdve harcolva lelkesen küzdöttünk a sikerekért. A fentiekből azért kirajzolódik, semmiképpen sem játszottunk epizódszerepet egyik sorozatban sem, és ha a szerencse néha mellénk is állt volna, akkor az év végi elszámolásnál most más lenne a sorrend.
De a sportban nincs volna, és ha, ráadásul semmi sincs véletlen. Tanulva hibáinkból, a jövőben is biztosan egy erős, harcos UTE fog pályára lépni, nincs más hátra, mint előre! HAJRÁ LILÁK!