12-szeres Magyar Kupa-győztes

1962, 1963, 1964, 1965, 1966, 1967, 1968, 1974, 1975, 1984, 1986, 1987

MEGVAN AZ ÖTÖDIK HELY

Image

A múlt pénteki nyíregyházi győzelmünkkel megszereztük az előnyt, amivel esélyt kaptunk hogy lezárjuk a párharcot, s magunk javára billentsük a mérleget.

Csapatunk ennek tudatában lépett fel pályára. A kezdőt Moreno, Milanova, KIlyénfalvi, Kindelan, Whitney és Ambrosio hatossal jelölte ki Horváth András vezetőedző, a túloldalon semmi nem változott: Galvao, Jeremic, Nagy Sanja, Kocic, Szabó Lili és Carabali állt fel ellenünk.
A találkozó alaphangját Whitney visszatámadásos bombája adta meg, majd két nyitásrontás után ismét Ő ütött egy vonalat. (3-1) A túloldalon Kocic villant kétszer, majd Nagy Sanja ásza adta tudtunkra, A FATUM nem fogja tálcán kínálni a győzelmet. 7-7-ig masszív ellenállásba is ütköztünk, ekkor azonban beindultak szélső ütőink: előbb MIlanova, feledtette gyenge nyitásfogadását és háromszor mattolta a védelmet (11-8). majd Whitney tartotta meg az előnyt okos pontjaival. (16-13) Milanova ezek után ismét háromszor talált be. (19-16), innen pedig Sziládi jó nyitásai mozdítottak el bennünket, ásza pádig már a szettlabdát jelentette. A végső pontra még három labdamenetet kellett várni, miután a szettben hét pontig jutó bolgár ütőnk lezárhatta a etapot. (25-22)

A második szett elején rögtön elég sok hibát vétettünk, a lépéselőnyt viszont nem tudta kihasználnia vendég csapat, Whitney elemi erejú (90 km/h feletti ) nyitásai gyorsan felzárkóztatták a csapatot. A bizonytalanságunk viszont tovább nőtt, megremegett a kéz támadásban, fogadásban, zsinórban három ászt kaptunk (köszünjük Carabali) , amivel négy ponttal is megléptek a vendégek (8-12) Időkérés után kicsit feljebb zárkóztunk ugyan, de az egyenlítésre egészen 15-ig kellett várni. Innen viszont mintha varázsütésre indult volna el a gépezet, egymás után négy jó támadással, majd egy blokkal nyomatékositottuk, jöhet a harmadik felvonás. 24-19-nél jutottunk szettlabdához, amiből megintcsak a harmadikat sikerült csak értékesíteni. (25-21)

A harmadik felvonásban folyamatosan mi diktáltuk az iramot, és ha csak pár ponttal is, de végig mi kezdeményezhettünk. Végre. Szélsőinket jól használtuk, centerben viszont nagyon gyengék voltuk a mai napon. Elértük ugyan a szett felét, de egy komoly hullámvölgybe érkeztünk is meg ezzel, 12-10-ről pár perc alatt csináltunk 13-16-ot! Carabalit nem tudtuk hatástalanítani, ráadásul a csereként beálló Antivero is ontotta a a pontokat. A véghajrát öt pontos hátrányból kezdhettük meg (15-20), közeledni viszont nem tudtunk, minden pontunkra jött egy válasz, így a FATUM 18-24-nél szettlabdához jutott. Egy lyukas garast sem adtunk arra, hogy innen lehet meccset nyerni, de tévedtünk. Kilyénfalvi ászaival, jó nyitásaival, remek blokkjainkkal és fegyelmezett védekezésünkkel, folyamatosan olvasztottuk el az előnyt majd jött a meccslabda, amiből az elsőt most be is váltottunk, kiénekelve a sajtot a vendégek szájából. A ritkán látott fordítás pedig azt jelentette, hogy megnyertük a mérkőzést, és ezzel az ötödik helyen végezünk a magyar bajnokságban.

Csapatunk a győzelemmel megszerezte az ötödik helyet, és lezárta az Extraliga 2023/24-es szezonját. Köszönjük támogatóinknak a szezonban nyújtottakat, szurkolóinak pedig az egész éves bíztatást. Jövőre, veletek, ugyanitt….HAJRÁ LILÁK!

………………………………………………………………………………………………..…………………………………………………………………………………………………..……………………………..…………………

2024.04.22. Budapest, UTE Csarnok

UTE – FATUM-NYÍREGYHÁZA – 3-0 (25-22, 25-21, 26-24)
Pontszerzőink: Whitney 15, Kindelan, Milanova 14-14, Kilyénfalvi 8, Moreno 4, Ambrosio, Zólyomi 2.2, Sziládi 1