12-szeres Magyar Kupa-győztes

1962, 1963, 1964, 1965, 1966, 1967, 1968, 1974, 1975, 1984, 1986, 1987

ELŐNYBEN A BÉKÉSCSABA

Image

Vasárnap Békéscsabán kezdtük meg az Extraliga idei kírásának rájátszását. Az első mérkőzésen sajnos vereséget szenvedtünk, így ellenfelünk került helyzeti előnybe, a három győzelemig tartó párharcban.

Pedig álomszerűen kezdtük a mérkőzést. Agresszív nyitásainkkal kellő nyomást helyeztünk ellenfelünkre, Ambrosio Melani pedig áthatolhatatlan volt blokkban, 6-2-nél már a harmadikat jegyezte. Az időkérés és a gyors szélső ütő csere a túloldalon rendet is tett, lassan közelítettek hozzánk, de 6-5 után megújultunk, és 11-6-ra visszavettük előnyünket. Itt viszont ledobtuk a vasmacskát, és lehorgonyoztunk, a Békéscsaba pedig zsinórban 14 pontot produkált. Sem a cserék, sem az időkérések nem segítettek. Áthatolhatatlan volt a csabai fal, sorozatban kaptuk a blokkokat, ha pedig átjutott a falon a labdáinkkal, azt vagy kivédekezték, vagy outra ütöttük. 11-20-nál egy rontott nyitás vetett véget a csabai rohamnak, kicsit fellélegeztünk, de a szett végkimenetelét már csak kozmetikáztuk. (20-25)

A második szettre Dani Laura maradt bent, ami sokkal szorosabban alakult, bár 1-4-nél kicsit ránk ijesztettek a lányok, de felzárkóztunk, és fej fej mellett gyűjtögettük pontjainkat. Dani Laura jól nyitott és támadott, Milanova viszont támadásban nem találta a pontokat, így hiába fogadtunk nagyon jól, egyenlőre csak a Csaba diktálta az iramot. 13-13-nál viszont huszáros rohamba fogtunk, Milanova két ászával és Whitney remek támadásaival 20-15-re állítottuk a csabai kijelző számait. A csabai oldal válasza egy feladó csere, visszatért sérüléséből a török feladó akinek nyitássorozatával el is illant előnyünk. Kettős cserével próbáltunk elforogni, és tapadni a kékekre. 21-21-nél egy szerencsés csabai ponttal (a védekező Molcsányi fejéről visszaszállt térfelünkre a labda és leesett) még ők szereztek vezetést, amit Ambrosio támadása, és Kindelan fogadásból visszatett labdája már javunkra billentette az eredményt. Milanova bombájával a szettlabdát is mi értük el először, de sajnos Moreno elhibázta a nyitást, a Csaba pedig egalizált, sőt egy újabb szerencsés ponttal demoralizát bennünket, (a védekező Paskova testéről ismét pontot érően pattan vissza a labda térfelünkre) majd egy jó blokkal el is lopta a szettet. (24-26)

A szánból kiénekelt szett meg is fogott bennünket. Fogadásunk elbizonytalanodtunk, ütésben nem találtuk a pályát, a BRSE pedig beütögette a kötelezőket. 8-2-nél már el is fustöltük az első időnket, de érdemi változást nem tapasztaltunk. Whitney ugyan még tartotta bennünk a hitet, de a különbség 5-ben állandósult. Aztán Bodnár nyitásaival nem tudunk mit kezdeni, zsinórban 4 ászt kaptunk (nem is volt több a mérkőzésen) így 11-22-nél már közte 10-et számoltak ránk. Sok kérdés nem is maradt a végére, a második szettlabda után pont is került a találkozó végeredményére. (12-25)

Sajnos nem először fordul elő velünk, hogy nem tudunk élni a lehetőséggel. Még akkor sem, amikor jól kezdjük a szetteket. Egy pillanat alatt le tudjuk rombolni szorgalmasan felépített helyzeti előnyünket. Az első két szett szoros volt, nincs ekkora különbség a két csapat között. Az egész szezon legjobb nyitásfogadását produkáltunk, jól is védekeztünk de támadásban ezt most nem tudtuk kihasználni. A nyitásainkban is előrébb léptünk, volt benne agresszívitás az elején ráadásul sosem látott kevés hibát vettünk, mindösszesen kettőt követtünk el, igaz ebből az egyik egy nagyon bosszantó helyen, a második etap szettlabdájánál. A tény: előny a Békéscsabánál, de három győztes meccs kell a továbbjutáshoz. Szerdán nincs más opció, ki kell egyenlítenünk, és újra nyílttá kell tenni ezt a párharcot. Erre minden esélyünk megvan, és élni os fogunk vele.

Folytatás szerdán, hazai pályán, 19:00 órás kezdettel. Minden LILA szívre szükség van! HAJRÁ LILÁK!

…………………………………………………………………………………………………..…………………………………………………………………………………………………..……………………………..…………………

2024.02.18. Békéscsaba, Városi Sportcsarnok

BÉKÉSCSABAI RSE – UTE 3-0 (25-20, 26-24, 25-12)
Pontszerzőink: Whitney 12, Milanova 8, Ambrosio, Dani 7-7, Kilyénfalvi 4, Moreno 3, Kindelan 2