1962, 1963, 1964, 1965, 1966, 1967, 1968, 1974, 1975, 1984, 1986, 1987

GYŐZELEMMEL ZÁRTUNK

Image

Pénteken az Extraliga 14. fordulójának nyitómeccsét Balatonfüreden játszottunk, a Szent Benedek otthonában.

A tabella szempontjából tét nélküli találkozón csapatunk azért szerette volna megszerezni a győzelmet, ezért a lányok igencsak agresszívan vetették bele magukat a küzdelembe. Szinte hiba nélkül játszottunk, jól fogadtunk és rendre pontra váltottuk a kínálkozó lehetőséget. 15-9-es vezetésnél ellenfelünk már a második idejét kérte ki, de hiába, az UTE henger csak tovább dolgozott a füredi aszfalton, ennek eredménye pedig egy magabiztos szettgyőzelem lett. (16-25)

A második szett már szorosabb párharcot hozott. Ellenfelünk a jó nyitásfogadása mellé feljavult támadásban, mi pedig egyre többet hibáztunk, sőt fogadásunk is lejjebb esett egy szinttel. Ennek ellenére sikerült azért tapadni a Füredre, de egy-két pont hátrányunk mindig megmaradt, az egyenlítése után. 23-24-nél az első Benedeki szettlabdát hárítottuk, amit még öt követett, de mindig ki tudtunk egyenlíteni, a sorozatos eredmény utáni futtába viszont mi fáradtunk el hamarabb, a hatodik szettlabdához is hibáinkból jutott az ellenfél, sőt Kindelan outra szálló ütése azt jelentette hogy megcsináltunk nekik a játékrészt….(30-28)

A harmadik játékrészre szerencsére nem maradt a lányokban semmi a hosszú és elvesztett szett után, magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést, és 6-3-al startoltunk. Itt viszont meg is torpantunk, ellenfelünk legjobbja Perez kétszer, Szerényi egyszer megvillant, majd két hibát vétettünk és hírtelen 6-8-ra váltott az eredményjelző, ki is kellett kérni az első időnket. Horváth András fejmosása jót tett mert ezek után nem engedtünk tovább növelni az előnyt, és tapadtunk a Füredre. Kicsit hasonló volt a felállás mint az előző szettben, 1-2 ponttal mindig ők vezettek, mi pedig folyamatosan rohantunk utánnuk. 20-20-nál megtört viszont a széria, előnyhöz jutottunk, a végig remekül játszó Milanova bombáival, 23-21. Az időkéréssel rendezte sorait a Füred, ennek ellenére a szettlabdát mi értük el előbb, amit nem sikerült pontra váltani. (24-24) A szett vége is kísértetiesen hasonlított az elözőkhöz. A szettlabdák hárítását becsülettel megtanultunk, itt is négy lehetőséget állítottunk meg, mire nagy nehezen mi jutottunk előnyhöz egy outra szálló centertámadás után. A sor pedig úgy intézte, hogy egy visszaszálló fogadást Milanova ütött vissza ellenfelünk térfelére, ami így a 2-1-es vezetést jelentette, megint 30-18 csak most nekünk!

A harmadik szettben komoly kéziféket húztunk be, hiszen 1-6-nál már időkéréssel szakítottunk meg a Füred jó szériáját. A felzárkózás ezúttal elmaradt, ellenfelünk blokkjairól sorra vágódta vissza a labdák, ami sokszor nem is tudtunk összegyűjteni. 9-13 után Kindelan támadásai tartották életben a reményeinket, és zsinórban három ponttal tudatta a Balatonpartiakkal, nem szeretnénk ötödik játszmát játszani. (13-16)
A ” szószolóhoz” Moreno és Milanova is csatlakozott, akik két-két ponttal hozzájárultak mindehez, valamint a Whitneyt sokadszorra jól váltó Sziládi nyitássorozatával pillanatok alatt 19-16-ra váltott az eredményjelző. A füredi időkérés után előnyünk megmaradt, 22-18 után Perez még kétszer még betalált ugyan, de második szettlabdánkat értékesítve lezártuk a találkozót. (22-25)

Vége hát az alapszakasznak, amit így győzelemmel sikerült lezárni. A hatodik helyen 17 ponttal zártunk, három csapatot (FATUM, SZBRA, DVTK) oda vissza sikerült legyőzni, de a tabella első négy helyezettjétől csupán csak szettgyőzelemre futotta, bár lett volna lehetőség többre is. Egy biztos, most egy új bajnokság kezdődik, s szinte tiszta lappal indulunk. Még nem tudjuk ki fog bennünket választani a rájátszásba a négybe kerülésért, (a szombati mérkőzéseken sok fog múlni) de mi a lehető legjobban felkészülünk belőlük és mindent meg fogunk tenni azért, hogy idén éremért játszhassunk a bajnokság véghajrájában.

HAJRÁ LILÁK!

…………………………………………………………………………………………………..…………………………………………………………………………………………………..……………………………..…………………

2024.02.02. Balatonfüred, Szabadidő Központ

SZENT BENEDEK RÖPLABSDA AKADÉMIA – UTE 1-3 (16-25, 30-28, 28-30, 22-25)
Pontszerzőink: Milanova 25, Kindelan 24, Whitney 20, Moreno 5, Kilyénfalvi 3, Zólyomi, Sziládi, Ambrosio 2-2,