12-szeres Magyar Kupa-győztes

1962, 1963, 1964, 1965, 1966, 1967, 1968, 1974, 1975, 1984, 1986, 1987

A MÁV NEM ÁLLT MEG ÚJPESTEN

Image

Szombaton este, a MÁV ELŐRE csapata látogatott hozzánk Extraliga 8. fordulójában. A vendégek kicsit felforgatott felállásban kezdtek, hiszen Király-Tálas Zsuzsanna először kezdett ebben a szezonban, de a svéd válogatott center helyett is a fiatal Szilágyi kapott lehetőséget. Horváth András a Kaposvár elleni kezdő hatost küldte pályára: Moreno, Sziládi, Zólyomi, Kindelan, Amaral és Ambrosio összeállításban.

Az első szett elején feszült légkör volt tapasztalható, és mindkét oldal idegesen kezdett. Mi első két nyitásunkat elrontottuk, a túloldalnak pedig az átszálló potya labdák is leestek. Fej-fej mellett haladtak a csapatok. Három gyors MÁV támadással ellenfelünk meglépett (6-9), amire zsinórban 6 pontunkkal válaszoltunk (12-9) Úgy tűnt mi nyugodtunk meg először, de sajnos a tiszavirág életű vezetés gyorsan el is illant. 16-16-ig folytatódott az egy oda egy ide pontvadászat, ezután viszont Dvoracek és Pallag hátára vette a csapatot és belekezdtek a ponttermelésbe (18-22) Vezetőedzőnk időt kért ami kevés változást hozott, a MÁV megtartotta előnyét és megnyerte a szettet. (21-25)

A második szettre Ambrosiot Kilyénfalvi váltotta center poszton. Sajnos mélyebbre zuhantunk önmagunk keresésében, és egy hideg zuhannyal kezdtünk. Dvoracek remek nyitásaival nem tudtunk mit kezdeni, pedig ezen a meccsen épp a fogadásunkkal nem volt baj. Pár perc alatt 0-5 állt a kijelzőn, majd nem sokkal később már 5-10. A különbség csak nőtt, sz időkérések most nem segítettek. Nagyon nem jött össze semmi, ahogy az meg lenni szokott a túloldalon pedig minden. (9-17) A szett végére megkezdtünk ugyan a felzárkózást, de a nagyarányú szettvesztést nem tudtuk elkerülni. (17-25)

Harmadik szettre Horváth András felforgatott felállásban küldte fel a lányokat. Visszajött Ambrosio, Kilyénfalvi bent maradt Zólyomi helyett. Bejött Dayami Sanchez, valamint a második szettben már becserélt Whitney kezdett. Ellenállásunk viszont így sem volt túl nagy. Már a szett elején magához vette az irányítást ellenfelünk, mi pedig csak szaladtunk a labdák és az eredmény után. 6-10-nél már az első időkérésünket füstölhettük el. Baksa Panni védekezései és Whitney támadásból szerezett pontjaival tartottuk a lépést, s a szorgalmas munkával 10-16-ról 22-23-ra fel is zárkóztunk. Nagyon bíztunk, hogy itt talán majd megfordul a játék képe, de sajnos nem így történt, ellenfelünk nem engedett nekünk több pontot, és 22-25-tel elvitte a szettet és a mérkőzést.

A mérkőzést látva hiányérzetünk van. A tűz, a lelkesedés valami miatt most bent maradt az öltözőben. Sok helyzetben teljesen leblokkoltunk, és nem találtuk az ellenszert, pedig tudtunk mit kell csinálni hiszen alaposan kielemeztük Őket. Félénk és enervált játékot produkáltunk, ellenfelünk pedig a kezdeti bizonytalanságain túljutott, s végig dominálta a mérkőzést. Meg kell találnunk újra a helyes utat, fel kell gyújtani a tüzet és erős energiákat kell a pályára vinnünk, mert csakis így lesznek újabb sikereink. Ha nem, akkor viszont mindenki át fog rajtunk robogni… Hajrá Lilák!

…………………………………………………………………………………………………..…………………………………………………………………………………………………..……………………………..…………………

2023.12.16. Budapest, UTE CSARNOK

UTE – MÁV ELŐRE 0-3 (21-25, 17-25, 22-25)
Pontszerzőink: Whitney 9, Kindelan 8, Amaral 6, Sziládi, Moreno 4.4, Zólyomi, Ambrosio 3, Kilyénfalvi 2-2, Dani 1,