12-szeres Magyar Kupa-győztes

1962, 1963, 1964, 1965, 1966, 1967, 1968, 1974, 1975, 1984, 1986, 1987

HÁTORSZÁGBÓL JELENTJÜK – Pontszerzés az NBI-ben, hibátlanok U17 csapataink, és az első szuperminis bemutatkozás Tatabányán

Image

A hétvégén U17-es és U13-as fordulókat rendeztek, az NB1-es forduló mellett, raádásul az első szupermini tornánkon is jártunk. Lássuk is hogyan is szerepeltek csapataink.

—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————-

U21 – NBI-es fiókcsapat

Tegnap hazai pályán fogadtuk a középmezőnyhöz tartozó MTK gárdáját. Minden adott volt egy sikeres mérkőzéshez, s a csapat ennek megfelelően is kezdett. Egy nagyon sima első szettet (25-14) követően viszont nem találtunk ellenszert az MTK szerkezeti változtatására, aminek köszönhetően a második és harmadik szettben csak rohantunk az eredmény után (20-25, 19-25) A negyedik szettre végre újra az első szettben látott képét mutatta a csapat, dominált, és rengeteg jó megoldással visszahozta a mérkőzést, az egyenlítés pedig az első NB1-es pontot is jelentette. A döntő szettben is meneteltek a lányok, de az 7-3-as vezetésnél megakadt a gépezet, rossz megoldásainkkal magunkra húztuk ellenfelünket, akik elhitték hogy mégis tudnak nyerni. A rendkívül izgalmas szettben 11-11-ig kiélezett küzdelem folyt, ám a végét A jobban koncentráló s így kevesebbet hibázó MTK nyerte.

Selmeczi Zsuzsanna csupán egy mondatban értékelt:

Magunknak köszönhetjük hogy végül csak 1 pontot tartottunk itthon.

2023.11.189. Budapest, UTE Csarnok
UTE – MTK 2-3 (25-14, 21-25, 20-25, 25-19, 12-15)

A statisztikát itt találod: UTE-MTK

U17 – LILA

A LILÁK egészen Szombathelyig utaztak a következő fordulóért. A hosszú út és a késői kezdés viszont nem viselte meg a csapatot, egy magabiztos és egy végletekig kiélezett, (az ötödik szettet 21 pontig tartott) késő éjszakába nyúló mérkőzésen szerezték meg a győzelmeket.

Horváth-Ancsin Kitti értékelése:

„Rettentő büszke vagyok a lányokra, nagyot küzdöttek ma. Kemény nap volt, kb 2 órás csúszással kezdtük meg az első mérkőzésünket, amit sikeresen 3:0-ra hoztunk a Kesi ellen. A 2. mérkőzés a házigazda Szombathely csapa ellen volt, amit este 19:45-kor kezdtünk el. Nagy harcban, de mi csináltuk meg az utolsó pontot és végül 3:2-re 5. szettben 21-19-re nyertük meg ezt a mérkőzést is. „

2023.11.18. Szombathely, HORVÁT OKTATÁSI KÖZPONT

KESI „A”UTE U 17 LILA 0-3 (11-25, 13-25, 15-25)
SZOSI „A”UTE U 17 LILA 2-3 (24-26, 25-10, 21-25, 25-22, 19-21)

Részletek itt.

U17 – FEHÉR

Fehér csapatunk Egerben mindkét mérkőzésén magabiztosan nyert. A hazai csapat ellen ugyan elvesztett egy szettet, ami az első ebben a szezonban, de a győzelmekkel hibátlan mérleggel vezetik a III. osztályú KELET „A” bajnokság alapszakaszát.

2023.11.18. Eger, VÁLYI-NAGY KÁROLY TORNACSARNOK

EVSI „B” – UTE U17 FEHÉR 1-3 (10-25, , 8-25, 25-23, 6-25)
GYÖNGYÖSI RÖPLABDA SE UTE U17 FEHÉR 0-3 (17-25, 18-25, 19-25)

Részletek itt

U17 – BÍBOR

Bíbor csapatunk is két győzelmet aratott, ezúttal hazai pályán nyertünk először a KIspest, majd a Lőrinc 2000 SE ellen.

UTE U 17 BÍBOR – KISPEST SE „B” 3-1 (25-17, 24-26, 25-13, 25-22)
UTE U 17 BÍBOR – LŐRINC 2000 SE 3-1 (25-20, 25-18, 19-25, 25-22)

U13 – LILA

Az U13 – LILA a szinte ki sem hűlt U17-es szombati torna helyszínén lépett pályára a hétvégén. A két 3-1-es mérkőzésen egy győzelem és egy vereség került a csapateredmény mellé, ezzel már 11 pontunk van a bajnokságban, ahol eddig 4 győzelem és 2 vereséget gyűjtöttünk.

Varga Viktória így értékelt:

„Összeségében jó hétvégét zártunk magunk mögött. A hosszú utazás kicsit bezavart a játékunkba, de ennek ellenére is tudtuk hozni az első mérkőzést. A második mérkőzésen sok volt a saját hibánk, de tanulunk belőle és dolgozunk tovább! Gratulálok a lányoknak ügyesek voltak!

2023.11.19. Szombathely, HORVÁT OKTATÁSI KÖZPONT

SZOSI „A” – UTE U13 LILA 1-3 (8-25, 25-23, 19-25, 17-25)
SZOLNOKI SPORTCENTRUM – UTE U13 LILA 3-1
(25-22, 25-14, 13-25, 25-15)

U13 – FEHÉR

Fehér csapatunk most itthon játszott a nagycsarnokban, ahol sajnos kétszer is kikapott.

Víg Ivett Bernadett ezt mondta a hétvégéről:
„Nem úgy alakult a nap, ahogy elterveztük. El kell mélyíteni a tudásukat, mert éles helyzetben még nem tudják kellő mértékben előhozni. 2 hét kemény munka vár a lányokra, mert a jövőnk szempontjából fontos mérkőzések várnak ránk .”

2023.11.19. Budapest, UTE CSARNOK

UTE U13 FEHÉR – KISPEST SE „A” 1-2
UTE U13 FEHÉR – DVTK 1-2

U11 – BÍBOR

Végül de nem utolsó sorban a legkisebbekről akik Tatabányán jártak az idei év első szupermini tornáján. Az eredmények itt másodlagosak, hiszen itt mindenki nyer, és nincs eredményhírdetés, csk a játék öröme. Mind a négy csapatunk képviseltette magát, így a lila, a fehér a bíbor és a pink pályára lépett. A kísérő edzőink: Jerney Kata, Honti-Majoros Ildi, Szalai Gabi, KIrály Zsolt pedig így értékeltek:

„A korosztálynál 1-2-3 évvel fiatalabb lányokat vittünk, akik már nagyon várták, hogy elkezdődjenek a versenyek, így nagy lelkesedéssel kezdtük meg meccseinket. Jól nyitottunk, többször sikerült kijátszanunk a 2-3 érintést is. A szülők pedig hangos szurkolással bíztattak minket. Volt 1-2 gyerek akik a túlzott izgulásban kicsit leblokkoltak, őket próbáltuk megnyugtatni és szerencsére egy idő után ők is felszabadultan tudtak játszani. Úgy gondolom szuperül helytálltunk. A lányok nagyon ügyesek voltak és büszkék vagyunk rájuk. Egyértelműen látszott mennyit fejlődtek a kis UTE röpiseink, ennek ellenére még nagyon sokat kell tanulniuk, ahhoz, hogy igazi röplabdássá válhassanak. Ez a lelkesedésükön és rajtunk sem fog múlni.💜🤍🏐”