12-szeres Magyar Kupa-győztes

1962, 1963, 1964, 1965, 1966, 1967, 1968, 1974, 1975, 1984, 1986, 1987

EZÜSTÉRMES AZ U17-ES CSAPATUNK

Image

Újabb országos döntővel zárta szakosztályunk a szezont, s ha bár csak az ezüstérem jutott, az hogy idáig eljutottunk és a döntőben alaposan megszorongattuk a VASAS-t az nagyon fényesre csiszolja a szépen csillogó érmünket.

Szalayné Sebők Éváról elnevezett U17-es országos döntő is hat csapattal vette kezdetét még pénteken (06.07.) Csapatunk az alapszakaszbeli 4. helyezéssel kvalifikált, a a hatos döntő A jelű csoportjába kerület, a két VASAS csapatot kapva ellenfélnek. Az első mérkőzésen mindjárt az erősebbikkel mérhettük össze a tudásunkat, hiszen a torna toronymagas esélyese a bajnokságban veretlenül menetelt, mindössze 5 szettet vesztett el. Jól kezdtük a mérkőzést sokáig lépés tudtunk tartani, a Vasassal de a fontosabb pillanatokban hozott hibáink és bizonytalan fogadásunk miatt csak egy szettet sikerült elrabolni. A csoport másik meccsének elején sem nyújtottunk valami fényesett, a második osztályon felkerült fiatalabb VASAS ellen sem tudunk ritmust váltani, és két szettes hátrányba kerültünk. A lányok is érezték hogy mélyen tudásuk alatt röplabdáznak, s fel kell venniük a ritmust ha szeretnének valamit a hétvégétől. Szinte varázsütésre megváltozott minden, és a harmadik szettől magunkra találtunk, és magunk javára fordítottuk meg a mérkőzést, szó szerint a sírból visszahozva. A 3-2-ért kapott 2 pontunk azt is jelentette hogy a második helyen várjuk a folytatást, az erősebbik VASAS mögött.
Másnap szombaton (06:08:) az új nap, új lehetőséget is hozott. A keresztjátékban a SZOSI A csapata ellen kellett megvívni az elődöntőbe jutást. Ellenfelünk bár az alapszakasz második legerősebb csapata volt, a pénteki formáját tekintve bizakodhattunk egy sikerben. A lányok szerencsére ott folytatták ahol abbahagyták, és ha nem is simán de 3-0-ra diadalmaskodtak.
Az esti elődöntőben a másik csoport győztese, délelőtt nem játszó jóval pihentebb Nyíregyháza várt ránk. Az első igencsak szoros szettet még kiengedtük a kezünkből, de utánna ellentmondást nem tűrően röplabdázva, csipetnyi esélyt sem adtunk a nyírségieknek. A második szettől ugyanis egyetlen percre sem fordult meg senki fejében, hogy nem mi jutunk a döntőbe, és egészen simán ki is harcoltuk az újabb korosztályos döntőt!

Azt a döntő, aminek a tétje az volt hogy, meg tudjuk-e állítani az addig veretlen Vasas csapatát, a szezon utolsó mérkőzésén, hiszen mondani sem kell ők is bejutottak a vasárnapi (06:09) döntőbe, így megismétlődhetett az A csoport rangadója. Az első szettben jól kezdtünk és diktáltuk az iramot, ellenfelünk épp csak egyenlíteni tudott. Sajnos húsz felett elfogyott a lendület a Vasas pedig könyörtelenük kihasználta pillanatnyi megingásunk. A második szett ott folytatódott ahol abbamaradt, kiélezett küzdelemben, jó nyitásainkkal meg tudtuk zavarni ellenfelünk magabiztos játékát, és egy két ponttal mindig előttük jártunk, sőt a játékrész közepén már 3-4 pontos előnyt is összehoztunk.A végjátékban elfogyott előnyünk, és a kiélezett küzdelemből most mi jöttünk ki szerencsésebben, kiegyenlítettünk. A harmadik játékrészt jobban kezdte a Vasas, de rendeztük a sorainkat, és tartottuk a lépést. 12-12-nél viszont ellenfelünk új sebességre kapcsolt. Horváth-Ancsin Kitti cserékkel próbált lépést tartani de a fordítás elmaradt, így a Vasas egészen simán elvitte a harmadik szettet. Jöhetett a negyedik felvonás, ahol nekünk az életbemaradás volt a tét. Az előző szett zavarodottsága sajnos bennünk maradt, így futhattunk az eredmény után. Időkéréssel rendeztük a sorokat, és még tíz előtt egalizáltunk az állást. A szett közepén elhúzni látszott megint a Vasas, de a lányok nagyot küzdve tartották a lépést, viszont nem tudtunk átütni jól blokkoló ellenfelünket, így öt pontos hátrányunk túl soknak bizonyult, a végjátékban, a Vasas behúzta a játékrészt és ezzel a bajnoki címet is. Nekünk maradt az ezüst ami szépen csillog, bárki bármi t is mond! Le a kalappal előttetek LÁNYOK, büszkék vagyunk rátok!