12-szeres Magyar Kupa-győztes

1962, 1963, 1964, 1965, 1966, 1967, 1968, 1974, 1975, 1984, 1986, 1987

ELŐNYBŐL HÁTRÁNY

Image

Extraligás női csapatunk, tegnap megkezdte az ötödik helyért folytatott párharcot, a Nyíregyháza gárdájával szemben. Az idegenbeli mérkőzésen többször is előnyben voltunk, a párharc szempontjából mégis hátrányba kerültünk, hiszen 3-2-es vereséget szenvedtünk el.

Horváth András vezetőedző nem számíthatott a kisebb sérüléssel bajlódó Yensei Kidelanra sem, így a Moreno, Milanova, Kilyénfalvi, Dani Laura, Whitney, és Amboriso Melani kezdő hatost állította pályára. Ellenfelünk pedig a Galvano, Jeremic, Nagy, Kocic, Szabó és Carabali nevezte a kezdőbe.

A mérkőzés elején egymásnak feszültek a csapatok, és egészen 10-10-ig felváltva estek a pontok. Nyitásfogadásunk akadozott, a túloldal pedig most több hibával játszott. Az elmozdulást Kocic zsinórban 3 beütött labdája jelentette, de az így keletkezett két pontos előnyt gyorsan le is dolgoztuk ami új lendületet és színt vitt a játékba. Szinte varázsütésre kezdtünk el nagyon magas szinten játszani. Sorozatban hatszor ütöttünk be labdát, teljesen mindegy volt hogy szélen, vagy centerben, nem volt hiba a visszatámadásainkban, amihez persze kellettek Dömsödi Tamara remek védekezései. 20-12 után jött csak az első nyíregyi válasz, de közelebb nemigen tudtam kerülni, jól nyitottunk továbbra is és így magabiztos fölénnyel nyertük az első szettet. (25-17)

A második játékrészt, ott kezdtük ahol abbahagytuk az elsőt. Milanova kétszer beköszönt, amire egy Kocic szerencsés pont érkezett. Aztán egy jó blokkokkal, majd Whitney magabiztos támadásaival már 5-1-re vezettünk. Előnyünket megtartva lépdeltünk előre, 13-8-nál öt pontos előnyünk már magabiztosnak is tűnt. A hazaiak azonban nem így gondolták, és feljavult védekezésüknek köszönhetően erőre kaptak és hihetetlen fordulatot vett a meccs. Kocic és Nagy Sanja vezetésével szépen csendben ledolgozták a hátrányt, sőt, hat pontos előnyt kovácsoltak, amihez mi jó pár felelőtlen hibával asszisztáltunk. (14-20) Fogadásunk eltűnt, támadásbak hibáztunk sokat, a FATUM gépezet pedig szépen lassan tovább darált minket. (16-23) A fordulatnak azonban nem volt vége, hiszen lányaink parádés menetelést követően innen felálltak, és nagyon koncetrált játékkal előbb 22-23-ra jöttek fel, majd pedig két szettlabdát hárítva 24-24-re ki is egyenlítettek! A nagy menetelésben viszont elfogyott az energiánk, és a szettet ha szorosan is de a FATUM vitte. (24-26, 1-1)

A harmadik játékrészben érezhető volt az előző szett végjátéka, a lányok felpaprikázottan kezdték meg a szettet, s bár nem játszottunk szépen, viszont annál eredményesebben. (7-3) A kezdeti dominanciánkat megtartva, nagyon kevés hibával haladtunk a szettgyőzelem felé. Manninger beállása új színt vitt a mérkőzésbe, a szélsőink is megtalálták a jó irányokat, így 12-6, majd 13-8, majd 17-11 állt az eredményjezőn. Tanulva az előző szettből koncentráltabban álltunk a helyt, aminek eredménye egy magabiztos tízpontos szettgyőzelem és az újabb előny kiharcolása lett. (25-15, 2-1)

Magabiztosságunk a fordulással eltűnt, a olyannyira, hogy egyből három ütéshibával kezdtünk. Nyíregyháza jól blokkolt, a visszajött Carabali ezen sokat lendített. Whitneyt például egymás után háromszor mattolták, az utolsóból pont is lett. (3-7) Jött helyett Amaral, de megváltást nagyon nem hozott, se támadásban se fogadásban nem nyújtott maradandót. Reményeinket Moreno és Amborsio pontjai jelentették, de közeledni sajnos így sem tudtunk, hiába voltak lehetőségeink (10-14) A felzárkózást így nem is feljavult játékunk jelentette, hanem ellenfelünk három egymást követő hibája, és Luca szemfüles pontja hozta. (14-14) átütő erő azonban nem látszott játékunkban, csak szenvedve tudtuk magunkat tartani, s ahogy közelebb tudtunk kerülni egy-egy pontra 15-16, 18-19, azonnal jött minimum kettő nyíregyházi pont, esélyt sem adva a szett megnyerésére. A végjátékban ráadásul már nem is hibáztak, így jöhetett az ötödik felvonás, hasonlóan a többi nyíregyházi összecsapásunkhoz (FATUM KUPA, EXTRALIGA) (20-25, 2-2)

Bizakodásra adott okot a statisztika, hiszen az említett 3-2-es meccseket rendre megnyertük. két hibával indítottunk a rövidtett játszmát, miután Milanova egyedül mattolta Kocicot. (1-2) Sajnos ezt már nem követte több a meccsen, így az átló vezérletével folyamatosan növelte előnyét a hazai csapat. Ugyanaz volt a forgatókönyv mint az előző szett végén, futottunk az eredmény után és amint egy pontra feljöttünk, jött két válasz, amiból az egyik biztosan Kocic nevéhez fűzödött. 6-8-as fordulást követően hiába zárkóztunk megint 8-9-re, jött a Kocic és kettőt ütött. 8-11. Egyszerűen nem találtuk ellene az ellenszert. Védekezéseink folyamatosan potya labdaként szálltak vissza a FATUM térfelére, onnan pedig hibátlan szettet hoztak, kilnec beütött labdájukból hét Kocic nevéhez fűződik. Stílszerűen a mérkőzést is Ő zárta le, Whitneyre nyitott ásszal. (9-15)

Csapatunk így hátrányba került az 5. helyért folytatott párharcban. Javítani egy hét múlva, jövő szerdán (04.17) a hazai pályán lesz lehetőségünk. ………………………………………………………………………………………………..…………………………………………………………………………………………………..……………………………..…………………