12-szeres Magyar Kupa-győztes

1962, 1963, 1964, 1965, 1966, 1967, 1968, 1974, 1975, 1984, 1986, 1987

A JOBB JÁTÉK MÉG NEM ÉRT SIKERT

Image

A sors úgy hozta hogy a keddi kupameccs után, szombaton ismét a Kaposvárral mérkőzzünk meg, de immár az Extraliga 13. fordulójában. Az alapszakasz utolsó hazai mérkőzésének tétje az volt, elérhetjük-e az ötödik helyet, ellenfelünk pedig a másodikat.

Álomszerűen kezdtünk Boskó Ági irányításával. Magunkhoz ragadva a kezdeményezést, Zólyomi egymás után háromszor blokkolta a sárgákat, hírtelen 10-2-ra állítottuk az eredményjelzőt. A kaposvári időkérés meg is érkezett, sőt cseréltek is, ami jónak bizonyult, hiszen szépen lassan fel is jöttek, Szedmák Réka beindult, vezérletével és sorozatban ütött négy pontjával közeledtek. 13-9-nél még volt előnyünk, de akadozó nyitásfogadásunk és ellenfelünk kimagasló támadáshatékonysága nem festett jó képet a szett végére. A felzárkózásból sajnos egyenlítés lett, 16-16, majd két gyors támadásból már ellenfelünk vezetett. A hidegzuhanyból először Kindelan ébredt fel, és két pontjával újra mi vezettünk kettővel, de megint jött az egész mérkőzésen extrát játszó Szedmák, és gyorsan feledtette örömünket, szettlabdához jutatva ellenfelünket, amit egy jó blokkal be is húztak. (23-25)

Az első játékrész csalódása bent maradt a lányokban, 1-5-nél már időt is kellett kérnie Horváth Andrásnak. Továbbra is akadozott a nyitásfogadás, támadásban pedig be-be csúszott egy-egy hiba, amivel a Kaposvár azonnal élt is. 10-16-ig nem is nagyon tudtunk beleszólni a szettbe. A kettős cserékkel ugyan közelítettünk ellenfelünhöz, fel is jöttünk háromra Kindelan sorozatos pontjaival (19-22) de nem tudtunk tovább szorongatni, őket, így a KNRC a második szettet is megnyerte (21-25)

A harmadik játszma szorosan indult, felváltva este a pontok 6-6-ig, Aztán jött három hiba, két támadás és egy fogadás, így 6-9-nél előnyhöz juttattuk őket, mi pedig kérhettünk időt. A különbség azonban csak nőtt, Kindelan rengeteget hibázott támadásban, Baksa védekezési és Milanova támadásai tartották csak életben a reményeinket. Egy öt pontos előny hajkurásztunk a szett közepén, amit egy kettő cserével el is kezdtünk leépíteni. Sziládi jött átló posztra Morenoval. A felforgatott állóvíz annyit jelentett, hogy 17-18-nál újra ott voltunk a nyakukon, sőt 20-20-nál teljesen nyitottá vált a szett. Szedmákot továbbra sem tudtunk tartani,21-23-nál úgy tűnt sima meccs lesz, de Hurstot először megblokkoltunk, majd nyitottunk rá egy ászt, a szettlabdába pedig ellenfelünk feladója belehibázott, megcsillant a remény a győzelemre. (23-25)

A negyedik szettre bent maradt Moreno és Sziládi is, de sajnos hasonlóan indult mint az előző, pontatlan nyitásfogadásunk miatt 1-7-nél már két kapott ásznál tartottunk. Összekaptunk azonban magunkat, a pontgyártást Whitney kezdte el, majd Milanova négyszer beköszönt, így 11-13-ig fel is zárkóztunk, sőt Zólyomi blokkjával már az előnyt is magunkra állítottuk. (15-14) A felzárkózásban viszont kicsit elfogytunk, a Kaposvár meg tudott újulni, visszavette előnyét, kihasználta hibáinkat s 18-22-nél már négypontos előnyre tett szert. Időkérésünk nem segített, elfáradtunk, a mérkőzésnek meg 25 pontig jutó Szedmák 25 bombája vetett véget. (20-25)

Sokkal stabilabb képet mutattunk mint kedden, ami nemcsak az szorosabb eredményben látszik, hanem minden játékelem statisztikáján. A kritikus helyzetekben még meg-meg remeg a kéz, hibázunk, ami ilyen szoros mérkőzésen szettekben, mérkőzésbe kerülhet. A jövőben kulcsfontosságú lesz az, hogy a hibáinkat tovább csökkentsük, a téthelyzetekben pedig maradjunk higgadtak.

…………………………………………………………………………………………………..…………………………………………………………………………………………………..……………………………..…………………

2024.01.27. Budapest, UTE Csarnok

UTE – KNRC 1-3 (23-25, 21-25, 25-23, 20-25)
Pontszerzőink: Milanova 19, Whitney 13, Kindelan, Zólyomi 12-12, Sziládi 5, Kilyénfalvi 3, Moreno 2, Ambrosio 1,