12-szeres Magyar Kupa-győztes

1962, 1963, 1964, 1965, 1966, 1967, 1968, 1974, 1975, 1984, 1986, 1987

ÖNBIZALOMÉPÍTŐ SIKER MISKOLCON

Image

Vasárnap az EXTRALIGA 11. fordulójában Miskolcon vendégszerepeltünk, és magabiztos 3-0-ás győzelmet arattunk.

Horváth András a Kindelan, Kilyénfalvi, Zólyomi, Moreno és Amaral ötöst adta le a kezdéskor, kiegészítve új igazolásunkkal a bolgár Aleksandra Milanovával akit szintén a kezdőbe jelölt. Ellenfelünk a korábbi sérülések miatt igencsak felforgatott felállásban állt ki ellenünk, két feladóval a kezdőben fogadták első nyitásunkat.

A mérkőzést agresszívan kezdő DVTK szerezte az első pontot, 4-2-ig vezettek is, de stabil játékunkkal gyorsan egyenlítettünk, és magunkhoz ragadtuk a kezdeményezért. Minimális hibával játsszva 8-4-nél már mi vezettünk. A hazai időkérés után ugyan közelebb zárkóztak, de Milanova vezetésével az egyre fogyatkozó előnyünket, végül ismét nővelni tudtuk. Rég nem látott stabil nyitásfogadásunkra szép támadásokat tudtunk építeni, amit rendre pontra, pontokra is váltottunk. Centertámadásaink is jól sültek el blokkban jól mozogtunk, így elég nagy különbséggel hoztuk az első szettet. (15-25)

A második játékrész eleje, kísértetiesen hasonlított az előzőhöz, 5-5-ig felváltva estek a pontok. A különbséget csak annyi volt, hogy most minden DVTK pontra az egész mérkőzésen remekül játszó KINDELAN válaszolt. 11-6-ra elléptünk, ahol a rövid megtorpanásunk megint jelentkezett, ellenfelünk két ász nyitását követően. A hazaiak így megint egy pontra zárkóztak, (12-13) de mi még időben váltottunk ritmust. Jött ismét Kindelan támadásban, majd Zólyomi osztott ki egy blokkot, Moreno jó időben dobott le, és Milanova is bevasalt egy ütést, így a végjátékra megint 5 pontos előnnyel fordultunk. (15-20) Innen már csak egyetlen pontot engedélyeztünk a piros-fehéreknek, a szett végén Amaral is beköszönt kétszert, s az előzőhöz hasonlóan magabiztosan fordultunk át a harmadik szettre. (16-25)

Fotók: Szabó Krisztián / DVTK

A harmadik szettben, ellenfelünk változtatott, „egyfeladós” lett a felállása, a korábban csak pontokra becserélt sérülten is játékot vállaló Egri Klaudia kezdett. A szerkezeti változtatás viszont nem zavart meg bennünket, a szett elején még annyi pontot sem engedélyeztünk nekik mint korábban. 0-3, után, 2-6, majd 4-10 állt az DVTK Aréna hatalmas kivetítőjén. Remekül fogadtunk, jól védekeztünk, és pontosan támadtunk. A szett közepén már nem volt megtorpanás, egyre könnyedebben hatástalanítottuk ellenfelünk támadásait, Dömsödi remek védekezéseivel. 10-16-nál Németh Szabolcs időt kért a túloldalon, ami azért hatott, ellenfelünk közeledett, főleg hibáinknak köszönhetően. Amaralt Whitney, Morenot Boskó váltotta a végjátékra, a friss erő pedig lezárta a mérkőzést. (20-25)

A mérkőzés előtt azt írtuk meg szeretnénk törni a rossz szériát. Hazafelé ezt már tényként könyvelhettük el, győztünk újra és sikerült, ráadásul magabiztos játékkal. Minden játékelemben jól teljesítettünk, legyen az fogadás, támadás, blokk vagy védekezés. Talán csak a nyitásainkkal maradtunk el egy kicsit a kellő agresszivitástól, hiszen ellenfelünk jól fogadott, és építkezett belőle. Milanova érkezése úgy tűnik sok dolgot helyretett, csapatba illesztését folytatjuk a héten. Tegnap egészen keveset hibáztunk, ami szintén jó előjel a következő mérkőzésekre tekintve. Győzelmünkkel stabilizáltunk a hatodik helyet a tabellán, de egy jó hajrával még odaérhetünk az ötödik helyre is. Most viszont teljes fókusz a Magyar Kupán van, hiszen sorsdöntő összecsapás vár ránk Kaposvárot….készülünk becsülettel! Hajrá LILÁK!

…………………………………………………………………………………………………..…………………………………………………………………………………………………..……………………………..…………………

2024.01.07. Miskolc, DVTK ARÉNA

DVTK – UTE 0-3 (15-25, 16-25, 20-25)
Pontszerzőink: Kindelan 20, Milanova 13, Amaral 9, Kilyénfalvi, Zólyomi 8-8, Moreno 5, Whitney 2, Sziládi 1