12-szeres Magyar Kupa-győztes

1962, 1963, 1964, 1965, 1966, 1967, 1968, 1974, 1975, 1984, 1986, 1987

MEGTÖRTÜK A BALATONI JEGET

Image

Szombaton este a Szent Benedek Röplabda Akadámiát láttuk vendégül a Extraliga első körének zárófordulójában.

Fotók: Jani Martin

Sziládi két ászával kezdődött a mérkőzés, amire hamar válaszolt is ellenfelünk, két szélsője, először a kubai PEREZ majd a lengyel WOJCIK adott hangot, hogy nem lesz egyszerű mérkőzés. Nagy előnyt nem is tudtunk ugyan kiharcolni, de egy-két ponttal mindig mi vezettük. Hibáink száma még mindig magas volt, szerencsére ez a túloldalra is igaz volt. A csapatban ekkor Kindelan és centereink pontjai tartották a lelket, a másik két ütőnk ugyanis nagyon pontszegényen kezdte a mérkőzést. 19-16-nál úgy tűnt valami stabilizálódott, de zsinórban három támadást sem tudtunk hárítani, így 19-19-el érkeztünk el a szett hajrájához, és vele az első időkérésünhöz. Jót tett a szusszanásnyi szünet, Kindelan két pontjával és Ambrosio ászával már úgy tűnt mehetünk fordulni, ám a nagyot küzdő ellenfelünk, 24-22-ről, kiegyenlített, sőt 25-24-nél második szettlabdánkat hárítva először átvette a vezetést. Innen pedig már csak ők szereztek előnyt. Hiába jött Whitney Sziládi helyett, s hárítottunk mi is két szettlabdát, a több mint félórás szett végén a Balatonpartiak kiénekelték a sajtot a szánból. (27-29)

A lányokat szerencsére nem fogta meg az első szett, sőt agresszívabb játékot hoztak fel a folytatásra. Bent maradt Whitney, aki remekül hálálta meg a bizalmat. A szettet nézve nem is lehetett ráismerni csapatunkra. Eltűntek a hibák, fogadásunk nem volt sokkal acélosabb de támadásban nem volt kegyelem, 8-3-nál, szinte állva hagytuk a Benedeket, akiken 12-3-nál a második időkérés sem segített. Ellenfelünk bolgár vezetőedzője Michailov 18-6-nál minden kezdőt lehozott akit csak tudod, mi pedig nem engedtünk ki, 14 pontos előnnyel elég simán kiegyenlítettünk. (25-11)

A harmadik felvonásban a szett elején megint egymásnak feszültek a csapatok, de érezni lehetett a feszültséget a levegőben, valamint azt, hogy aki tovább bírja nyomás alatt, az fog felülkerekedni a másikon. 8-8-nál ellenfelünk két hibával mi pedig ezt megfejelve két ponttal 12-8-ra elhúztunk. A bolgár időkérése csak szépségtapasz volt, a második szetthez hasonlóan beindult a lila pontgyártás, amiből most már mindenki kivette a részét. Öröm volt nézni az eredmény alakulását, amíg a mi pontjaink változtak, ellenfelünké befagyott. (16-12, 20-12, 24-12) Két szettlabdát eldobtunk de a nagyarányú különbség megmaradt. (25-14)

A negyedik szettben megint erőre kaptak a vendégek, de ideje korán sikerült azt elfojtani. Dominanciánk megmaradt, így az történt a pályán amit mi akartunk. (8-4) A szett közepén megakadt egy kicsit a gépezetünk, továbbra sem túl jól működött ugyanis nyitásfogadásunk. Jött is Horváth András időkérése, (11-10) amely varázsütésre megváltoztatta a dolgokat, kilenc pontunkra csak két válasz érkezett. (20-13) Ellenfelünk végleg megtört, mi pedig türelmesen kivártuk a lehetőséget, amivel Ambrosio élt a legjobban, hiszen a zsinórban három ponttal lezárta a szettet, és a mérkőzést. (25-16)

Megtörtük a jeget, hiszen 2021.04.15. azaz 961 napja nyertünk utoljára a Balatonfüred ellen. Ráadásul tanulva az elmúlt hétből végig fent tudtunk tartani a fókuszt, aminek meg is lett az eredménye, végig magabiztos játékot tudtunk letenni a UTE Csarnok gumiborítására. A csapat tartása mint oly sokszor, most is megmutatkozott, hiszen az első szett megint elment, de ebből most tovább tudtunk lendülni és megfordítani a mérkőzést. Sok időn viszont nincs ünnepelni, jövő vasárnap (2023.12.10. 18:00, Helyszín: UTE Csarnok) nagyon fontos mérkőzés vár ránk, jön a Kaposvár a Magyar Kupa negyeddöntő első mérkőzésén, s mondanom sem kell van miért visszavágni nekik! Hajrá LILÁK!

…………………………………………………………………………………………………..…………………………………………………………………………………………………..……………………………..…………………

2023.12.02. Budapest, UTE CSARNOK

UTE – Szent Benedek RA 3-1 (27-29, 25-11, 25-14, 25-16)
Pontszerzőink: Kindelan 21, Whitney 15, Ambrosio, Amaral, 10-10, Kilyénfalvi 8, Gretell 7, Sziládi 3