1962, 1963, 1964, 1965, 1966, 1967, 1968, 1974, 1975, 1984, 1986, 1987

ÖT ÉV UTÁN ELŐSZÖR NYERTÜNK NYÍREGYHÁZÁN

Image

Fotók: Fatum-Nyíregyháza facebook

Csapatunk 3-2-s győzelmet aratott szombaton a Nyíregyháza otthonába, amire 2018. február 25.-e óta nem volt példa. Több mint öt éve, az argentin Horacio Bastit vezetésével arattunk utoljára győzelmet a Continental Arénában. A meccs érdekessége az is, hogy a FATUM-ot akkor Horváth András vezetőedzőnk irányította.

Ellenfelünk egy hosszú, kimerítő, és vereséggel végződőtt bukeresti Challenge Kupa mérkőzésből érkezett, mi pedig a héten lecsapott betegséghullámból építkeztünk. A mai estén Zólyomi Rebeka, és Dani Laura kezdőként léphetett pályára.

Jól kezdtük a találkozót, szorgos méhecske módjára hirtelen 5 pontunk lett, amire csak két Kocic választ érkezett a túloldalról (5-2), Eztuán pár bizonytalanságunkból fakadó hiba és máris három pont lett ellenfelünk előnye. Az időkérések és a cserék nem segítettek rajtunk a három pontos előny bebetonozódott a végén pedig hét pontosra hízott. Huszáros hajrával még feljebb jöttünk de maradt öt, amivel el is ment a szett. (20-25)

A második szettben nagy fordulatott vett a játék képe. Stabil nyitásfogadásunknak köszönhetően (Dömsödi Tamara pld. 64 %-ban fogadott jól az egész mérkőzésen) rendre pontot érő támadással 5-0 majd 10-6 állt a kijelzőn. A pályán ekkor már a Sziládi helyére érkező Whitney brillírozott, de a végig magabiztosan játszó Amaral is szórta a pontokat. 15-nél kicsit magunkra engedtünk ellenfelünket, de csak két pontig jöttek fel. Onnan megint komoly tempót diktáltunk, és hiába érkezett a túloldalon két korábbi játékosunk (Carabali és Szabó Lili) a pályára a szettgyőzelem nem forgott veszélyben.

Az egyenlítés túlságosan is megnyugtatta a lányokat, hiszen megint fordulatot vett a játék képe. Az előző szettet lemásolva most ellenfelünk ragadta magához a kezdeményezést, 2-6, 5-11, 7-16-os állásokat jegyezhettünk fel, vagyis csak futottunk az ellenfél után. Ők irányítottak mindent, szórták a pontokat mi pedig rendre asszisztáltunk. Nagyarányú szettvesztésbe futottunk így bele. (10-25)

A csapatunknak nagyon komoly tartása van idén, amit most a negyedik szettben megint bebizonyított. Átló posztra visszament Sziládi, és három labáját azonnal pontra is váltotta. Majd a többiek is belendültek újra, feléledtek jó ütemű centertámadásaink, a szélsők pedig rendre beütöttek mindent. A szett elején megszerzett előnyünket, 14-íg tartottunk, és egy rövidzárlatot követően két labdamentre ellenfelünk is vezetett, de megráztunk újra magunkat. Amaral egymás utáni 3 pontjára és Whitney életerős támadásaira csak Carabali tudott válaszolni, és 4 szettlabdánból az elsőt rögtön be is ütöttük. (25-20)

Jöhetett az ötödik szett, a szeptemberi FATUM-kupa bronzmérkőzéséhez hasonlóan. Szerencsére az eredmény hasonlóan is végződött. Az előző szettből sikerült átmenteni agresszív játékunkat, és a Fordulásnál már 8-4-nél tartottunk. A mérkőzés olyannyira a kezünkben volt, hogy ellenfelünk csak a hibáinkból tudott feljebb zárkózni, 9-8-nál jött is Horváth András időkérése, amivel szépen helyre is tette a dolgokat. Sikerült hibázásra késztetni a túloldalt, széleken pedig beütni a pontokat, 14-8-ra kerekítve a szett állását. A hat mérkőzéslabdánkat csak idő kérdése volt mikor váltjuk győzelemre. A végig remekül játszó Kocic még kétszer betalált, de a harmadik labdáját szélesre ütve eldőlt, öt év elteltével ismét bajnoki mérkőzést nyertünk Nyíregyházán!

A történelmi siker margójára kívánkozik az, hogy újra nagyon meggyőző energiákat láthattunk a pályán, amely igazi csapatot kovácsolt az elmúlt hetekben. Jó nézni az egymásért küzdést, és lám meg is lett az eredménye. A csapattagok bíznak a másikban, és egyre többször el is hiszik bármire képesek együtt. Az extrém hullámvasutat ki kell iktatni, a koncentrációkat ki kell tolni, és akkor határ a csillagos ég! Hajrá Lilák!

…………………………………………………………………………………………………..…………………………………………………………………………………………………..……………………………..…………………

2023.11.11. Nyíregyháza, CONTINETAL ARÉNA

FATUM NYÍREGYHÁZA – UTE 2-3 (25-20, 18-25, 25-10, 20-25, 9-15)
Pontszerzőink: Amaral 23, Whitney 14, Sziládi, Gretell, Kilyénfalvi 6-6, Dani 5, Zólyomi, Ambrosio 4-4