1962, 1963, 1964, 1965, 1966, 1967, 1968, 1974, 1975, 1984, 1986, 1987

MEGVAN AZ ELSŐ GYŐZELEM

Image

Fotók. Jani Martin

MEGVAN!!!! Kiáltott fel hangosan a kispad, Kilyénfalvi Zsófi meccspontja után. November első szombatján első hazai mérkőzésünket játszottuk a DVTK ellen, és ezzel egyúttal első győzelmünket is bezsebeltük. A Diósgyőri csapat hasonlóan hozzánk három vereséggel kezdte a szezont, szerdán viszont a legjobb nyolc közé jutottak a kupában, így pozitív energiákkal érkeztek meg hozzánk.

Már az első szett elején látszott, hogy ma nagyon koncentrált és fegyelmezett játékot hozott ki csapatunk a pályára. Nyitásfogadásunk sosem volt még ilyen jó ebben a szezonban, támadásbefejezéseinkben nem akadt hiba, és a blokkokból is pontokat szereztünk. Stabil játékunkra a túloldal nemigazán talált ellenszert, csak a nyolcadik pontunkig tartották a lépést, (8-7) onnan viszont állva hagytuk őket. Jól szerváltunk, Ambrosio remek centerjátékával és Amaral pontos támadásaival rövid idő alatt tízpontosra hízlaltuk előnyünket. (18-8), amit a szett végén csak tovább növeltünk, 13 pontot engedélyezve ellenfelünknek. (25-13)

A második szett egészen hasonló forgatókönyv szerint zajlott. 8-7-ig jött velünk ellenfelünk, akiket addig hibáinkkal életben tartottunk, majd innen megint elindultunk, Ambrosio remek nyitásait követően zsinórban 4 pontot szereztünk, jött is a túloldali időkérés. Németh Szabolcs rövid eligazítása sokat segített, két pontra feljebb is tudott zárkózni a miskolci alakulat, ám ekkor jött Sziládi kétszer, majd egy Kindelan blokk s máris 5 pontos előnnyel jöhetett az újabb DVTK időkérés. (18-13) A lányokat azonban sem ez sem a sorozatos cserék nem tudták kizökkenti, lehengerlőn meneteltünk előre, sőt ha a végjátékban nem hibázunk háromat az előző szett eredménye villant volna fel az eredményjelzőre. (25-16)

A harmadik szettben tovább tudtunk tartani fókuszunkat, így most még nyolcig sem engedtünk ellenfelünket. Kindelan zsinórban háromszor mattolta a túloldalt, Sziládi is betalált, majd jött Kilyénfalvi blokkja, és villámgyors támadása, az eredmény pedig szépen közte nyolcra kerekedett. (15-7) Megnyugtató előnyünk azt is jelentette, hogy Horváth András mindenkinek tudott játéklehetőséget adni, s mindenki tudott is hozzátenni ehhez az estéhez, olyannyira hogy előnyünk végül 11 pontra nőtt, amivel megnyertük első mérkőzésünket. (25-14)

Horváth András nyilatkozata:

Örülök hogy a mai mérkőzésen végig karakterben tudtunk maradni. Egész héten éreztem a csapaton és a stábon, hogy mindenki extrát tett bele a saját területén. Köszönöm a szurkolóknak a mai buzdítást, jó volt ma is újpestinek lenni a csarnokban, együtt bármire képesek vagyunk!

A mai estére különösen jellemző az „Egységben az erő” jelmondat, hiszen jó szervezett csapatként, fegyelmezetten játszottunk. A koncentrációt végig fent tudtunk tartani, amivel nemcsak a játékelemek hatékonyságát hanem a hibáinkat is minimalizálni tudtunk. Agresszív játékunkkal végig domináltuk a mérkőzést, jó volt látni, a tüzet a pályán, ráadásul mindezt egy rég nem látott nagy nézősereg előtt mutathattuk meg. Lassan kezd beérni a rengeteg munka amit a lányok napról napra beletesznek, de még nagyon hosszú az út, a mai győzelemmel pedig csak egy lépést tettünk előre,
Három idegenbeli mérkőzés következik, sorrendben az következő Nyíregyházán november 11.-én szombaton. Zengjen zúgjon: Hajrá LILÁK!

…………………………………………………………………………………………………..…………………………………………………………………………………………………..……………………………..…………………