12-szeres Magyar Kupa-győztes

1962, 1963, 1964, 1965, 1966, 1967, 1968, 1974, 1975, 1984, 1986, 1987

DERMESZTŐ VERESÉG CSABÁN

Image

Lefagytunk. Tegnap este sajnos sima vereséget szenvedtünk a Békéscsaba otthonában. Nagyon nem működött semmi, a hazaiak minden játékelemben döntő főlényben voltak. Pedig egész héten jól edzettünk, és új játékosunk Whitney James, is megérkezett aki új lendületet hozott, így bizakodva vártuk a találkozót.

Az mérkőzés első pontját még mi szereztünk, de aztán legközelebb csak a harmadik szettben vezettünk újra. Nyitásfogadásunk ma megint pontatlan volt, amiből nehéz volt támadunk hiszen az ellenfél magas játékosainak volt ideje felhúzni az óriás blokkokat. 10-2-ig kaptunk két ászt, rontottunk két támadást, és kaptunk egy blokkot. Jött is már a második időkérés, de a különbség állandó maradt, mi pedig nem tudunk megújulni, s nagyarányú szettvesztés könyvelhettünk el, bízva a jobb folytatásban. (13-25)

Ami sajnos elmarad, sőt még mélyebbre zuhantunk. A macska egér játékká vált középső szettben csak kerestük a labdát, ami többnyire a mi térfelünkön le is pattant. Továbbra is hiányzott a stabil alapot nyújtó nyitásfogadás, ha pedig az jó volt, az előkészítés volt pontatlan. Minden ötödik csabai pontra tudunk csak válaszolni, (10-6, 15-7, 20-8) így elég gyorsan tetemes hátrányba kerültünk, 22-9-nél elég reménytelennek tűnő felzárkózásba kezdtünk, de a zsinórban begyűjtött négy pontunk csak kozmetikai kezelés volt az eredményre. (14-25)

Fotók: Imre György

A harmadik szettre összekaptuk azért magunkat, és tartottuk a lépést a szinte hiba nélkül játszó hazaiakkal, sőt többször a vezetést is átvettük tőlük. Amikor viszont meg tudtunk volna lépni, mindig jött egy hiba, vagy egy hosszú nyítás, vagy egy out ütés vagy egy leeső potya labda. 20-20-nál utolértük ugyan a kékmezeseket, de a végig nagyon összeszedetten és pontosan játszó ellenfelünk innen nem hagyott lehetőséget nekünk a szettnyerésre. (20-25)

Horváth András nyilatkozata:

A mai napon sajnos nem találtuk meg a mérkőzés ritmusát. Csalódottak vagyunk. Gratulálok a Békéscsabának. Néhány dolgot helyére kell tenni. Jön az első hazai mérkőzésünk, ahol a mainál teljesen más arcunkat kell megmutatnunk.

Van az úgy, hogy a túloldalon minden, itt meg semmi. Ez egy ilyen mérkőzés volt. Viszont sokkal agresszívabban, egymást jobban segítő játékra kell törekednünk, és a mérkőzésen az első labdamenettől az utolsóig ezt is kell képviselnünk. Egységes a csapat, jó játékosaink vannak. Ki kell porolni a porszemeket a gépezetből és be fog indulni az. Hajrá LILÁK!

…………………………………………………………………………………………………..…………………………………………………………………………………………………..……………………………..…………………

2023.10.27. BÉKÉSCSABA, VÁROSI SPORTCSARNOK

SWITELSKY BÉKÉSCSABA RSE – UTE 3-0 (25-13, 25-14, 25-20)
Pontszerzőink: Amaral 11, Ambrosio, Kindelan 6-6, , Sziládi 5, Whitney 4, Boskó 3, Zólyomi 2, Kilyénfalvi 1