Szerző:
Herr Zsuzsanna
Datum:
2018. április 10. - 13:15

Szombaton végre hazai pályán játszhatott OGYB B csapatunk. Az elődöntő utolsó tornáját a Csokonai Gimnázium tornatermében tartottuk. Korán érkeztek a lányok, hogy időben berendezzük a termet a mérkőzésre és a folyoson elkészítsük a batyu büfénket, ahol vendégül láttuk ellenfeleinket. Sok finomság került az asztalra. Szendvicsek, édes-sós sütemények, üdítők. Ebben főként a szülők segítettek, amit utólag is nagyon köszönünk!.

Két mini játékos is meghívást kapott keretünkbe, hogy nagypályán is bizonyíthassák röplabda tudásukat. Így 13 játékossal kezdtük meg tornánkat.

Az előző fordulón (03.15. Dabronc) mind három mérkőzésünket megnyertük. Igaz, a Kispestet, csak „papiron”, mert nem jelentek meg a tornán.

Mai első ellenfelünk a Kispest gárdája volt. A lányaink szép lassan melegedtek be a játékba. Ellenfelünket végig magunk mögött tartva, szinte simán hoztuk az első szettet. 25-18

A második szettben már két cserével kezdtünk. Így is magabiztosan vezettünk, egészen a végjátékig (21-16) Ekkor egy kicsit megtorpantunk, majd izgalmas hajrában végül hoztuk ezt a szettet is. 27-25

A harmadikban újabb játékosok kaptak játéklehetőséget. A szett közepéig vezettünk, majd megtorpantunk. A végén ellenfelünk örülhetett. 21-25

A negyedik szett elején még felválta szereztük pontjainkat, majd egy jó szerva sorozatnak köszönhetően elhúztunk és fölényesen nyertük a szettet és ezzel a mérkőzést is. 25-14

UTE/B – Kispest SE 3-1

Két meccs szünetünk következett.

Második ellenfelünk a legerősebb ellenfelünk a Szombathely gárdája volt. Az első két szettünk hasonlóan alakult az első meccséhez. 25-20 és 26-24.

A harmadikban szintén egy jó szervasoroozatnak köszönhetően 10 pontos előnyre tettünk szert, melyet végig tartani tudtunk. 25-16 Így végül magabiztosan nyertük ezt a mérkőzést is.

UTE/B – Szombathely 3-0

Egy meccs szünetünk következett. Ezt egy jól megérdemelt csapat fagyizással töltöttük.

Harmadik és egyben a nap utolsó mérkőzése a Dabronc ellen 2 óra csúszással, fél nyolckor kezdődött.

A mérkőzsé jól indult. Simán nyertük az első felvonást. 25-15

A másodikban ellenfelünk jó szervákkal indított és tett szert több pontos előnyre, majd erre válaszként mi is megmutattuk szerváink erejét és egyenlítettünk. Aztán megállt a tudományunk! Lányaink fáradtan, mélyen tudásuk alatt játszva elvesztették a szettet. 19-25

Ez sajnos a következő két szettben sem javult. Ellenfelünk vérszemet kaptak. Meg sem álltak a mérkőzés végéig. 18-25, 17-25 Ezzel utolsó mérkőzésünket elveszttettük. Igaz tétje nem volt, hisz a körbeverések folytán így is mi végeztünk a csoport élén.

UTE/B – Dabronc 1-3

Így a 25-28-ig helyért folytathatjuk tovább.