Szerző:
Atish
Datum:
2018. február 27. - 09:30

Vasárnap az extraliga aktuális fordulójának „rangadóját” Nyíregyházán rendezték, ahová a második helyen álló csapatunk a harmadik helyezetthez látogatott. Az eredmény tudatában csak papíron volt csúcsmérkőzés, hiszen együttesünk sima, 3:0-s győzelmet aratott idegenben.

FATUM-Nyíreghyáza–UTE 0:3 (–18, –19, –24)

Szinte szárnyakat kaptunk az első szettben, 5:14-nél már lehetett látni, hogy lányaink nem foglalkoznak az esélyesség terhével, és magabiztosan, a saját játékunkat játszva lépdeltünk a győzelem irányába. Persze ez az út kicsit rögös volt, 7:18-at követően egy hullámvölgybe kerültünk, és 16:19-re zárkózott a hazai együttes. Ekkor megint összekaptuk magunkat, és 18:25-re nyertük, így 0:1-re vezettünk.

A második szett sokkal szorosabb volt, az első játékrész „pofonja” jó hatással volt a Nyíregyháza játékára, így minket is nagyobb ellenállásra késztetett. 6:6 után sikerült 11:13-ra ellépnünk, majd egészen 14:15-ig újra egál volt az eredmény. Ezt követően ismét átvettük a játék irányítását, majd 15:20-ra „lógtunk meg”. Innentől kezdve megint nem adtuk ki a vezetést a kezünkből, és 19:25-re nyertünk, így már 0:2-re vezettünk összesítésben.

A harmadik játszma elején is mi kezdtünk jobban (0:2), majd 3:6 után 6:7-re zárkózott a Nyíregyháza. 7:10-et követően állandósult egy négypontos differencia a két csapat között (8:12, 10:14, 12:16), majd 16:21-nél még eggyel sikerült megtoldanunk ezt. Sajnos ezt követően a hazaiaknak jött ki jobban a lépés, és 20:21-re, 22:23-ra majd 24:24-re és sikerült felzárkózniuk. A végjátékban megint összeszedtünk magunkat, és „,megcsináltuk” az utolsó két pontot, így 24:26-ra és 0:3-ra győztünk. Ezzel a győzelemmel megerősítettük a helyünket a tabella második pozíciójában.

Vezetőedzőnk, Horacio Bastit így értékelte a mérkőzést: „Elszántan és mindent beleadva készültünk a Nyíregyháza elleni rangadóra a múlt héten. Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, mindkét rendszerben, mind a nyitás-fogadásban, mind a támadásban keveset hibáztunk. A négyes pozíció ma nagyon jól működött, ami az egyik alapja a modern röplabdának. Elégedett vagyok a mostani eredményünkkel, és remélem továbbra is ezen az úton tudunk maradni az extraligában és a rájátszásban is.

(fotó: Trifonov Éva)